GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 23:29

Zen Poliklinik Saç Ekimi

Zen Poliklinik Saç Ekimi

Zen Poliklinik Saç Ekimi

Zen Poliklinik Saç ekimi sayesinde günümüz şartlarında erkeklerin yanı sıra kadınların da tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Özellikle erkeklerde meydana gelen kellik probleminin çözümünü saç ekimiyle gerçekleştirme durumu vardır.

Saç kaybının çeşitli nedenleri mevcuttur. Son zamanlarda tedavisinin sıklıkla gerçekleştirildiği ve çok iyi sonuçların alındığına şahit oluruz. Özellikle Zen Poliklinik Saç Ekimi bölümünde alınan olumlu sonuçlar hakkında detaylı bilgi alınabilir. 

Saç Ekimi Nedir?

Kadınların ve erkeklerin sıklıkla gerçekleştirdiği tedavi yöntemleri arasında bulunan saç ekiminin; saç kaybı durumlarında etkili çözümü olarak bilinir. Ergenlik döneminden başlayan ve daha sonrasına kadar devam eden saç dökülmesinin çeşitli sebepleri mevcuttur. Saç kaybı yaşayan kişilere çözüm bulmak adına saç ekimi gerçekleştirilir. Toplanan her kıl köküne greft denir. Greftler toplandıktan sonra sınıflandırılır ve ardından kıl köklerine yerleştirilir. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi gerçekleştirilmeden önce ön muayene gerçekleştirilir. Zen Poliklinik Saç Ekimi İşlem öncesinde plan program yapar. Daha sonrasında saçın olmadığı bölgeleri tespit edip toplanması gereken greft sayısı kadar kıl kökü toplanır.

Ardından tercih edilen tedavi çeşidine göre saç köküne kılların ekimi gerçekleştirilir. Greftler daha çok şakak, ense ve boyun bölgesinden toplanır. Anestezi uygulaması altında işlem gerçekleştirilir. İşlem süresi genelde saçsız bölgenin boyutuna göre değişkenlik göstermesine rağmen yaklaşık olarak 1-2 saat sürebilir. 

Saç Ekimi Yapılırken Ağrı Oluşur mu?

Saç ekiminin gerçekleştirilmesi kişide meydana gelen saç seyrelmesinin önüne geçmesine yardımcı olur. İşlemden alınan sonuç oldukça memnun edicidir fakat işlemden önce oluşan korkuyu yenmek ise büyük cesaret ister. Kulaktan duyma laflarla ağrı oluşumunun çok fazla olduğu söylenir. Aslında işlem anestezi uygulaması çatısı altında gerçekleştirildiğinden dolayı ciddi bir ağrı oluşumunun ortaya çıktığını söylemek mümkün değildir. 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

İşlemden önce ve sonra dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Burada saç ekimi gerçekleştirileceğine kesin olarak karar verdikten sonraki iki haftalık süreçte alkol, sigara, kan sulandırıcı ilaçlar, bitki çayı, kafein tarzı içeceğin ve vücuda zarar veren gıdaların alımına ara verilmelidir. Bu durum aynı zamanda işlemden sonrada dikkate alınması gereken bir husustur. İşlemden sonra uzman hekimin sizlere vermiş olduğu talimatlara uymanız durumunda kısa süre içinde iyileşme ve daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Saç Ekimi Fiyatları

Zen Poliklinik Saç ekimi yapılacağı zamanlarda merak konusu olan bir diğer başlık arasında fiyatlandırma bilgisidir. Fiyat bilgisi aldıktan sonra işlemin gerçekleştirilmesine karar verilir. Fakat burada kesin bilgi verme durumu yoktur. Çünkü kişiye özel işlem yapıldığından dolayı işlem bölgesinde hasarın boyutu ele alınarak işlem yapılır. Bu sayede fiyatlandırma belirlenir. Bir diğer durum ise burada kullanılan ekipmanların, işlemin çeşidi ve hastanenin kendine göre belirlemiş olduğu fiyat listesiyle alakalı bir durumdur. Sizlerde Zen poliklinik ile iletişime geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Zen Poliklinik İletişim Adresleri

Zen Poliklinik saç ekimi hakkında bilgi almak için iletişim adresleri

https://zenpolyclinic.com/

 

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

 

AdminAdmin