GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 14:30

Şifreli Kapı Sistemi

Şifreli Kapı Sistemi

Şifreli Kapı Sistemi

 

Günümüz gelişen teknolojisinde herkes tarafından kullanılabilen şifreli kapı sistemi güvenli bir erişim kontrol yöntemidir. Kart kullanımının pratik olmaması ya da binaya giriş çıkışların fazla olması sebebiyle bu tür sistemler sıklıkla tercih edilir. Kurulumu basit ve düşük maliyetli olması sisteminin kullanımını daha yaygın hale getirir. Her zaman anahtar taşıma ihtiyacını ortadan kaldıran bu sistem giriş çıkışı hızlandırır. Seçilen kapı modeline uygun şekilde yerleştirilen şifreli kapı sistemleri genellikle dış kapılar, alüminyum ve cam kapılar, ahşap ve ahşap kapılar, UPVC kapılar için kullanılabilir. Üstün kullanıcı deneyimi yaşanması adına kurulum ve montaj işlerinin profesyoneller tarafından yapılması son derece önemlidir.

 

Tüm resmi kurumlar, depolar, oteller, okullar, hastaneler, ofisler, bina giriş kapıları şifreleri kapı sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar arasında yer alır. Boyutlarının küçük ve fiyatlarının uygun olması bu sistemlerinin kullanımına olan talebi daha da artırır. Apartman girişlerinde genellikle metal kasa ve su geçirmez yapıya sahip sistemler kullanılmalıdır. Sistemin daha uzun ömürlü olması adına tuş takımının sağlamlığına dikkat edilmelidir.

 

Şifreli Kapı Sistemi Özellikleri

Şifreli kapı sistemi temel olarak offline geçiş kontrol üniteleri, online ve offline geçiş kontrol üniteleri, online geçiş kontrol üniteleri olmak üzere üç farklı prensiple çalışır. Bu sistemlerin her biri için bağlantı şeması ve montajı kapıya özel olarak belirlenir. Üst düzey güvenlik gerektiren yerlerde online ve offline geçiş kontrol üniteleri kullanılır. Kısıtlı girişi olan bu tür yerlerde sistem sayesinde kişilerin giriş çıkışı kontrol altında tutulur. Bilgisayara kurulan program ile giriş çıkışlar kayıt altına alınır. Kapıyı açmak için anahtar ve benzer bir şeye ihtiyaç yoktur. Doğrudan sisteme şifre bilgisi girilerek ilgili alana giriş yapılabilir.

 

AdminAdmin