Gündem Kulis Gazetesi - Ankara Gündem Haberleri
HV
01 MART Cuma 03:49

Konya'da Şivlilik Hediyeleriyle Sevinç Dolu Anlar

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 31 ilçedeki tüm anaokulu, ilkokul ve 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerini “Şivlilik” hediyeleriyle sevindiriyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2024 14:21   Güncelleme : 10-01-2024 14:21
Konya'da Şivlilik Hediyeleriyle Sevinç Dolu Anlar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, üç ayların gelişinde kutlanan ve Konya’ya özgü bir gelenek olan “Şivlilik” kapsamında bu yıl da çeşitli etkinliklerle çocukların yüzleri güldürmek için çabaladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların zihinlerinde hoş bir anı bırakmak ve “Şivlilik” geleneğini yaşatılmasına katkı sağlamak istediklerini ifade eden Başkan Altay, “Anaokulu, ilkokul ve Diyanet’e bağlı 4 ve 6 yaş Kur’an kurslarındaki 220 bin öğrencimiz için 31 ilçemizde hazırladığımız şivlilik paketlerini okullarda yavrularımıza dağıtımını başladık. İnşallah bugün ve yarın çocuklarımıza hediyelerin tamamını ulaştırmış olacağız. Tüm gayretimiz ve çabamız bu özel günde yavrularımızı mutlu etmek için” ifadelerini kullandı.

Şivlilik geleneğini ve şeker toplamayı çok sevdiğini söyleyen çocuklar ise hediyeleri çok beğendiklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR

betboo

betboo-1xbet betpas- --betturkeygiris.org- tipobet365