GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2022 20:26

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Estetik açıdan daha güzel görünmek ve yüzdeki gösterilen vurguyu arttırmak için makyaj yapmak asırlardır kullanılan bir yöntemdir. Yıllar boyu çeşitli değişikliğe uğrayan bu sektör, farklı gelişmelere maruz kalarak yeni ürünlerini çıkartmıştır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi olan kalıcı makyaj, güzellik salonu tarafından uzman kadro ekibiyle birlikte yapılabilmektedir.

 

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Nelerdir?

Leman Demir güzellik salonu tarafından da kullanılan kalıcı makyaj tekniği, tıpkı dövme sisteminde olduğu gibi iğne yardımıyla renk ve doğal minerallerin deri altına enjekte edilmesiyle sağlanmaktadır. Bu işlem sırasında tek seferlik kullanıma uygun iğneler sterilize bir biçimde kullanılır. Kalıcı makyaj tekniği iki farklı şekilde uygulanabilir:

 

  1. Microblanding: Dövme makinesini andıran bir cihaz yerine özel bir kalem yardımıyla, ucuna takılmış iğne sayesinde işlem gerçekleştirilir. Seçeceğiniz özel renk bu kalem yardımıyla doku altına enjekte edilir ve işlem başarıyla tamamlanır.

 

  1. Micropigmentasyon: Genellikle ilk sefer için tercih edilen adımlardan biridir. Tıpkı dövme makinesini andıran bir cihaz yardımı ile işlemler gerçekleştirilir ve kalıcı makyaj uygulaması sağlanır. Seçtiğiniz özel renkler makine yardımıyla deri altına enjekte edilir.

 

Yukarıda bahsettiğimiz teknik ve uygulamalar yalnızca dudak, kaç ve göz gibi bölgeler için uygulanabilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için Ümraniye güzellik salonunu ziyaret ederek ulaşabilir ve çevrimiçi bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

 

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Bölgede Dayanır?

Bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bunun nedeni cilt tipi ve yapısı, yaş, dayanıklılık, çevresel etkiler gibi faktörlerdir. Esmer ciltler bu konuda daha şanssızdır. Çünkü beyaz tenli insanlara kıyasla cilt yenileme süreleri daha hızlıdır.

 

Uygulanan bölge ve yapılan tekniğe göre de kalıcı makyaj süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bir uzmana danışabilir ve kalıcı makyajınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

AdminAdmin