GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 17:28

Gece plağı nedir?

Gece plağı nedir?

Gece plağı nedir?

Gece plağı geceleri uyurken dişlerini gıcırdatan insanlar için kullanılan bir yöntemdir. Gece plağı ile gece dişlerini gıcırdatan kişiler bu sorundan kurtulabiliyor.

Çeşitli nedenlerden dolayı insanlar gece yatarken dişlerini gıcırdatabiliyor. Aynı zamanda gıcırdatmak dışında dişlerini sıkan kişilerde bulunuyor.

Çeşitli hastalıklardan dolayı bu gıcırdatma ve sıkma işlemi bazı kişiler tarafından gerçekleştirilir. REM uykusu sırasında gerçekleşen bu işlem sabahları kişilerin uyandığında çenelerinde ve yüzlerinde kasılma ve ağrı gibi sorunlar ile karşılaşması ile ortaya çıkar.

Gece plağı ne işe yarar?

Gece plağı geceleri dişlerini sıkan ve kasan kişilerin bu sorunlarla mücadele etmesi için oldukça önemli bir üründür.

Diş sıkmaktan dolayı çenede ve yüzde belirli sorunlar meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar daha fazla artmadan bir diş hekimine danışmak son derece önemlidir. Ayrıca geceleri yaşanan bu sorunlardan kurtulmak için de yumuşak yapıya sahip olan gece plağının kullanılması gerekir. Böylelikle dilde ve yüzde herhangi bir sorunun meydana gelmesi engellenmiş olur. Bunun yanı sıra kullanılacak olan plak kalınlığı da oldukça önemlidir.

Genel olarak 2 mm kalınlığında olan bu plaklar ağızda yastık görevi görür. Dişe uygulanan baskının azaltılması açısından oldukça etkili bir üründür. Bu ürün kullanıldığında dişler daha rahat olacağından dolayı bu rahatsızlıktan şikayet eden kişiler daha rahat bir şekilde uyuyabilirler. Bu plaklar kişilerin çene ölçülerine göre üretilir.

AdminAdmin