Gündem Kulis Gazetesi - Ankara Gündem Haberleri
HV
01 MART Cuma 03:17

Gaziantep Büyükşehir Yarıyıl Atölyeleri tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yarıyıl tatilinde çocuklara ve gençlere yönelik yapılan programlardan 20 bin 655 çocuk yararlandı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-02-2024 14:08   Güncelleme : 07-02-2024 14:08
Gaziantep Büyükşehir Yarıyıl Atölyeleri tamamlandı

Tatil boyunca çocukların zamanlarını verimli değerlendirebilmesi için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’na bağlı 8 merkezde 260’dan fazla atölyede uzman eğitmenler birbirinden farklı etkinlikler düzendi.

Yarıyıl tatili için özel olarak Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından sahnelenen “Eni’nin Kalbi” Çocuk Operası, Onat Kutlar Sahnesi, İslahiye Gençlik Merkezi, Nurdağı Kaymakamlığı ve Çocuk Sanat Merkezi’nde çocuklarla buluştu.

Duyguları konu alan, sevgiye farklı açılardan bakan iki çocuğun maceralarını konu alan opera, Gazi şehirde yaptığı 5 gösterimde 860 çocuğa ulaşıldı.

Çocuk Sanat Merkezi, çocuk kütüphaneleri, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Müzeyyen Erkul Gaziantep Bilim Merkezi’nde sanat, bilim ve el becerilerini ön planda tutan atölyeler çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatırken, farklı etkinlikler de düzenlendi.

TeknoGaraj Akademi’de kurulan Teknoloji Kulübü’nde düzenlenen birinci kur yarışmasında, 6 Şubat Depremleri’nin yıl dönümünde yapılan yarışma deprem teması üzerine kuruldu ve 40 öğrenci TeknoGaraj’da geliştirdikleri deprem tespit devreleri ile yarıştılar.

Bilim Filmleri Günleri kapsamında ise Aslan Hürkuş 3: Anka Adası, Görevimiz Hürkuş ve Aziz Sancar filmleri tatil süresince çocuklarla buluştu.

Hibya Haber Ajansı
AdminAdmin

YORUMLAR

betboo

betboo-1xbet betpas- --betturkeygiris.org- tipobet365