Gündem Kulis Gazetesi - Ankara Gündem Haberleri
HV
23 ŞUBAT Cuma 01:29

Evinize Yalıtımlı Bakır Boru Kurmanın En İyi Yolu

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 20:51
Evinize Yalıtımlı Bakır Boru Kurmanın En İyi Yolu

Evinize Yalıtımlı Bakır Boru Kurmanın En İyi Yolu

Kangal Bakır Boru, sıcak ve soğuk suyu taşımak için kullanılan bir bakır boru türüdür. Sıcak veya soğuk suyu bir yerden başka bir yere taşımak amacıyla borular içerisine monte edilir.

Aşağıdaki adımları izleyerek evinize yalıtımlı bakır boru döşeyin:

1) Yalıtılmış bakır boruyu döşemek için sahada lisanslı bir tesisatçınız olduğundan emin olun.

2) Yeni boruları yerleştirmek istediğiniz yeri bulun, bantla işaretleyin ve ardından boruyu yerleştirmek istediğiniz yeri kazın.

3) Boru tesisatınızı yerleştirmek istediğiniz alanın üzerine bir kat kum ve çakıl koyun, ardından bunun üzerine bir kat kil, ardından bunun üzerine bir inç kalınlığında bir beton tabakası koyun.

4) Bu adımdan sonra, tüm bunların üzerine bir inç kalınlığında bir beton tabakası daha ekleyin ve sonraki adımlara geçmeden önce pürüzsüz olduğundan emin olun.

5) Düz kenarlı bir araç veya cetvel kullanın

Yalıtımlı Bakır Boru Kullanmaya Bugün Başlayın

İzolasyonlu Bakır Boru, inşaat ve tadilat projeleri için popüler bir malzemedir. Onlarca yıldır kullanılan ve yeşil bina uygulamalarının artan kullanımı nedeniyle artık daha popüler hale gelen bir boru tesisatı türüdür.

Bu makale, nasıl çalıştığı, diğer türlerden nasıl farklı olduğu ve faydalarının neler olduğu da dahil olmak üzere, yalıtımlı bakır boru hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri sağlayacaktır.

Yalıtılmış bakır boru, lehimleme adı verilen kimyasal bir işlem kullanılarak birbirine bağlanan ince metal şeritlerden oluşur. İki metal arasındaki kimyasal reaksiyon, soğuk havanın kaçmasına izin verirken ısıyı içeride tutan yalıtkan bir tabaka oluşturur.

 

AdminAdmin

YORUMLAR

betboo

betboo-1xbet betpas- --betturkeygiris.org- tipobet365