GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2022 21:35

Dyno Test Cihazı Nedir?

Dyno Test Cihazı Nedir?

Dyno Test Cihazı Nedir?

 

Dyno test cihazı aracın motorunun derinlemesine incelemek için kullanılır. Dyno test cihazının doğru sonuç vermesi hayati önem taşımaktadır. Rdx Makine firması hem iki çeker araçlar için hem de dört çeker araçlar için dyno test cihazı üretimiyle oto ekspertiz sektörüne %100 yerli çözümler sunuyor.

 

Dyno Testi Nasıl Yapılır?

 

Rdx Makine tarafından üretilen dyno test cihazları sektörde çok talep görmektedir. Bunun nedeni ithal ürünler sunmak yerine tam destek verebildiği arge ve teknolojisi kendilerine ait olan dyno testi cihazlarını satmasıdır.  Buna ek olarak Rdx Makine satmış olduğu cihazlara güveniyor ve koşulsuz olarak 2 yıl parça 5 yıl yazılım garantisi veriyor.

 

Oto ekspertizinde önemli bir aşama olan dyno testi şu aşamalarla yapılıyor;

 

  • Öncelikle aracın iki çekerli mi yoksa dört çekerli mi olduğu belirlenir ve buna uygun silindirin üstüne araç getirilir.
  • Testin daha gerçekçi olabilmesi için aracın önünden hava akım cihazıyla hava verilir.
  • Test yapılırken aracın kontrolden çıkmaması için kemerler yardımıyla araç bağlanır. Bunun nedeni test sırasında aracın 200-250 km hızlara çıkacak olmasıdır.
  • Bu adımlar uygulandıktan sonra motor çalıştırılır ve araç tüm viteslerde maksimum hıza gelene kadar ölçüm yapılır.
  • Yapılan ölçümler Rdx Makine’nin geliştirmiş olduğu %100 Yerli ve Türkçe yazılıma aktarılır.

 

Rdx Makine üretici olduğu için yazılım desteği konusunda ithalatçı firmalara göre oldukça öndedir. Yazılım ile ilgili gerekli eğitimi müşterilerine vermektedir. Rdx Makine’nin üretmiş olduğu dyno test cihazları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız firmanın internet sitesi olan https://rdxmakine.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin