GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 11:28

Akıllı Çocuk Saati Özellikleri Nelerdir?

Akıllı Çocuk Saati Özellikleri Nelerdir?

Akıllı Çocuk Saati Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji hemen hemen her alanda kendini hissettirmektedir. Ailelerin en büyük değeri olan çocukları içinde son derece önemli teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Aileler tarafından en çok aranan teknoloji haberleri arasında akıllı çocuk saatleri en başta gelmektedir.

Bunun en büyük nedeni ise akıllı çocuk saatlerinin çocukların güvenliği için dizayn edilmiş olmasıdır. Aileler bu saatler aracılığı ile çocuklarının her anından haberdar olabilmektedirler. Pek çok teknoloji blogu sitesinde yer alan yazılara göre akıllı çocuk saatlerinde bulunması gereken genel özellikler vardır.

 

Akıllı Çocuk Saatlerinde Olması Gereken Güvenlik Özellikleri

Anne ve babalar telefonlarına indirdiği uygulama sayesinde çocuklarını anlık olarak takip edebilmektedir. Akıllı telefonlarda yer alan karşılıklı arama özelliği sayesinde, telefon gibi karşılıklı iletişim kurala bilinmektedir. Bununla beraber;

  • Akıllı saat, SOS – Acil durum arama özelliği ile çocuğun acil bir durumda tek tuşla anne ve babanın uygulama üzerinden belirlemiş olduğu 3 numarayı sırasıyla arar ve konumunu sms ile gönderir.
  • Akıllı saatte yer alan güvenli alan – akıllı çit uygulaması, anne ve babanın bilgisi dışında belirli alanın dışına çıkılmasını izin vermez. Akıllı saat, anne ve baba tarafından belirlenen alan dışına çıkıldığında uygulama üzerinden bildirim göndererek anne ve babayı uyarır.
  • Akıllı saat üzerinde güvenli liste oluşturabilir, bu sayede çocuğun belirlenen kişiler dışındaki kişiler ile iletişim kurması engellenir.
  • Akıllı saatte yer alan ayak izi uygulaması ile çocuğun gün içerisinde nerelere gittiğini takip edebilmektedir.

Akıllı Saatler Sesli Olarak Kullanılabilir Mi?

Sesli mesajlaşma özelliği sayesinde karşılıklı konuşma yapılamadığı zamanlarda sesli mesajlaşma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda yazılı olarak da mesajlaşma yapılabilmektedir.

  • Akıllı saatte yer alan adım sayar özelliği ile çocuğun günlük olarak attığı adımlar ve yaktığı kalori takip edilebilmektedir.
  • Saat çıktı özelliği sayesinde çocuğun kolundan saati çıkarması a da başkası tarafından çıkartılması ve geriye takılmaması durumunda anne ve babaya bildirim gönderilir.
  • Sınıf modu özelliği sayesinde belirlenen saat aralıklarında çocuğa kimsenin ulaşmaması sağlanabilir.

Akıllı saatler ile ilgili en son haberler teknobilim sitesi tarafından ailelere ve teknoloji tutkunlarına sağlanmaktadır.

 

AdminAdmin