SÜPER LİG
Giriş Tarihi : 12-03-2020 18:45   Güncelleme : 12-03-2020 18:45

Dev Derbi öncesi 'oh' dedirten karar!

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Avrupa'dan gelecek taraftarlar, Türk vatandaşları koronavirüs riskinden dolayı endişeye düşürmüştü. Cumhurbaşkanlığı'nın aldığı seyircisiz oynama kararı herkese derin bir oh çektirdi.

Dev Derbi öncesi 'oh' dedirten karar!


Türkiye'de herkes pazar günü oynanacak Galatasaray - Beşiktaş derbisini beklerken, bir yandan da tüm dünyayı saran ve ülkemizde de bir kişide görünen koronavirüs vakası, maça gelecek taraftarları korkutuyordu.

 

TÜRK VATANDAŞLARI DERİN BİR OH ÇEKTİ

Geçtiğimiz yıl oynanan Galatasaray - Beşiktaş derbisine Avrupa'dan 12 bin taraftar gelirken, bu sene de rakamın bu düzeyde olacağı konuşuluyordu. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen haber Türk vatandaşlarına derin bir oh çektirdi.

NİSAN AYI SONUNA KADAR SEYİRCİSİZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Avrupa'dan gelecek olan seyirci riskinden kurtulan Türk vatandaşları alınan kararın yerinde olduğunu savundu.

Derbiye Avrupa'dan gelecek taraftarlar da düşünülünce 52 bin kapasiteli Türk Telekom Stadyumu taraftarlar için büyük bir risk taşıyordu.

AVRUPA'DA LİGLER BİR BİR ERTELENİYOR

Koronavirüs sebebiyle şu ana kadar; İtalya, İspanya, Portekiz, Avusturya, Belçika, İsviçre, Danimarka, Slovakya, Hollanda, Norveç ve Çekya liglerinde futbol faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ