SÜPER LİG
Giriş Tarihi : 12-03-2020 17:50   Güncelleme : 12-03-2020 17:50

Derbi öncesi koronavirüs tehlikesi!

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Avrupa'dan gelecek taraftarlar, Türk vatandaşları koronavirüs riskinden dolayı endişeye düşürdü.

Derbi öncesi koronavirüs tehlikesi!


Türkiye'de herkes pazar günü oynanacak Galatasaray - Beşiktaş derbisini beklerken, bir yandan da tüm dünyayı saran ve ülkemizde de bir kişide görünen koronavirüs vakası, maça gelecek taraftarları korkutuyor.

GEÇEN YIL AVRUPA'DAN 12 BİN TARAFTAR GELDİ

 

Geçtiğimiz yıl oynanan Galatasaray - Beşiktaş derbisine Avrupa'dan 12 bin taraftar gelirken, bu sene de rakamın bu düzeyde olacağı konuşuluyor. Avrupa'nın birçok ülkesinde spor müsabakaları taraftarsız yapılırken şu ana kadar 11 ülkede ligler durduruldu.

Derbiye Avrupa'dan gelecek taraftarlar da düşünülünce 52 bin kapasiteli Türk Telekom Stadyumu taraftarlar için büyük bir risk taşıyor.

NİHAT ÖZDEMİR: "ENDİŞEYE KAPILACAK BİR DURUM YOK"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, derbinin taraftarlı oynanıp oynanmayacağı yönündeki sorulara, "Galatasaray - Beşiktaş derbisi ve Süper Lig'in diğer karşılaşmaları, ayrıca alt liglerdeki tüm maçlar her zamanki gibi oynanmaya devam edecek. Şu an ülkemizde bir kişide koronavirüsü görüldü, endişeye kapılacak durum yok, sadece insanlarımız hijyenlerine dikkat etsinler yeter. Kulüplerimize de alınması gereken önlemlerle ilgili talimatları ulaştırdık" açıklamasını yaptı.

Koronavirüs sebebiyle şu ana kadar; İtalya, İspanya, Portekiz, Avusturya, Belçika, İsviçre, Danimarka, Slovakya, Hollanda, Norveç ve Çekya liglerinde futbol faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ