GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2022 17:54

Pendik Oto Elektrik

Pendik Oto Elektrik

 

Pendik Oto Elektrik

Araçta meydana gelen elektrik arızalarını tespit etmek ve yapıcı çözümler bulmak için çalışan Pendik oto elektrik servisi, son teknoloji ölçüm cihazları ile bakım hizmeti sunan yetkili araç servisidir. 

Servis, araçlarda oluşan veya oluşmaya yüz tutan elektrik sorunlarını gidererek araçlara performans kazandırmaktadır.

Oto Elektrik ve Elektronik Sistem Kontrolü

1. Akü kontrolü

2. Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü

3. Sigorta ve rölelerin kontrolü

4. Marş motoru kontrolü

Elektrik, aracın parçalarının sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan enerjidir. Elektrik enerjisinin araç içerisinde parçalara iletilmemesi veya elektrik enerjisinin oluşmaması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Çünkü aracın çoğu bölümü çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymaktadır.

Elektrik: far ve lambaları yakmak, kontrol paneli, motoru çalıştırmak, bujilerin motordaki hava yakıt karışımının ateşlemek, cam silecekleri, klima ve ses sistemi gibi parçaları çalıştırmak için gerekli olan enerjidir. 

Pendik oto elektrik servisi, araçlarda gözlemlenen bu elektrik arızalarına çözüm sunmakta ve her işlemi bütçe uyumlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Oto Elektrikçi

Oto elektrik servisi, işlemler sırasında çeşitli alet ve ekipman kullanmaktadır. Bu ekipmanların son teknoloji olması ve araçlarla tam uyum sağlayacak şekilde seçilmesi gerekir.

Oto elektrik bölümünde çalışan kişilerin ince işçilik ve el becerisine sahip olması gerekir. Çünkü elektrik arızalarının giderilmesinde uygulanan bakımlarda dikkat çok önemlidir. Sürekli olarak gelişen ve kendini yenileyen elektrik sistemlerine hâkim olmak ve yeni şeyleri öğrenmeye açık olmak gerekir.

Elektrik işi dikkat gerektiren ve odaklanılması gereken işlerden biridir. Bu anlamda bu bölüm içerisinde alanında uzman ve deneyimli kişilerin çalışması gerekir. Pendik oto elektrik servisine alanında uzman ve bilgili teknisyenler çalışmakta ve işlemler kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Bir aracın en önemli sistemlerinden biri olan elektrik sisteminin çalışması, akü ve bağlı enerjiler sayesinde gerçekleşmektedir. Aracın ilk çalışma anında ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi aküden sağlanmaktadır. Bunun yanında araçta şarj dinamosu bulunmaktadır. Şarj dinamosu ile araç çalışır haldeyken aküyü şarj etmekte ve akü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. 

Aracın elektrikle çalışan herhangi bir bölümünde meydana gelen arızaların çözülmesi için servise başvurulmalıdır. Araç sahipleri bu anlamda araca kendi kafasına göre bir işlem uygulamaktan kaçınmalıdır.

HandeHande