GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2022 20:42

Ankara Oto Lastik Servis

Ankara Oto Lastik Servis

 

Lastikler, araçların en önemli adeta organı sayılan parçalardan biridir. Aracın yükünü taşıyarak aracın ilerlemesi için gereken gücün oluşmasını sağlayan en önemli unsurdur. Lastikler, aracın yol tutuşunu arttırması ile aracın dengeli bir şekilde ilerlemesine kadar birçok açıdan hayati önem taşır. Rahat ve düzgün bir sürüş keyfi için lastiklerin mevsimine uygun olması ve düzenli olarak mutlaka periyodik bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Lastiklerin aşınması, yıpranması yakıt tüketimini olumsuz yönde etkileyebileceği gibi aracın performansının da ciddi anlamda düşmesine sebebiyet vermektedir. Araç performansının düşmesi araç içi sürüş keyfinin de etkilenmesine neden olur. 

 

Ankara oto lastik servis, hasarların ve bakımlarının ayrıntılı olarak bakılıp onarılmasını en yeni teknolojik aletler kullanarak yapan bir şubedir. Ankara oto lastik içerisinde aşağıdaki servisler bulunmaktadır; 

  • Oto Lastik Değişimi: Oto lastik değişimleri belirli periyotlar ile mutlaka yapılmalıdır. Özellikle mevsim geçişleri sırasında lastik değişimi araç performansı açısından oldukça önemlidir. Lastik değişiminin geldiğini nasıl anlarız?

  1. Lastiklerin üzerinde desenlerin artık aşılmış olması ve belirginliğini kaybettiğinde,

  2. Aracın lastik basıncı uyarı vermesi,

  3. Aracın sürüş sırasında titremesi,

  4. Lastik yüzeyinde çatlakların meydana gelmesi.

  • Kış Lastiği: Kış mevsiminin zorlu hava şartlarının getirdiği olumsuzluklar sebebi ile kış aylarında kış lastiği kullanmak zorunlu hale gelmiştir. Bu zorlu hava şartlarını rahat geçirmek istiyorsanız sizleri Ankara oto lastik şubesine davet ediyoruz.

  • Hava Dengesi: Aracın ağırlığına göre değişen hava dengesi değerleri vardır. Bu optimum değerlere göre araç lastiklerinin havasını dengelemek oldukça önemlidir. 

  • Mevsim Lastiği: Aracın bütün yükünü yüklenen lastikler, her mevsim aynı performansı göstermemektedir. Özellikle kış aylarında kullanılan kış lastiği ve yağmurlu havalarda iyi tutuş sağlayan lastikler mevsimine göre mutlaka uzman hizmet sağlayıcılardan temin edilmesi gerekmektedir. 

  • Jant ve Lastik Problemleri: Jant problemleri en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Yanlış lastik kullanımına bağlı olarak gelişen jant problemlerinin çözümü Ankara oto lastik, uzman kadrosu ve son derece gelişmiş teknolojik ürünleri ile birlikte en doğru teşhisi dakikalar içerisinde koymaktadır.

 

Mevsimine göre lastik kullanmak oldukça önemlidir. Yaz mevsiminde kış lastiği kullanmak aracın performansını etkilemekte, lastiğe zarar vermekte ve yakıt tüketimi olarak ciddi anlamda zarara uğratmaktadır. Kışın mevsim lastiği kullanmak hem yasak hem de sizi maddi manevi ciddi zararlara sokabilmektedir. Doğru lastik seçimini, profesyonel hizmet sağlayıcılardan temin etmeniz oldukça önemlidir. Aracın motor veya akü performansı ne kadar önemliyse, lastik bakımı da bir o kadar önemlidir. 

HandeHande