GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 21:58

Konya Panik Atak Psikolog Hizmetleri

Konya Panik Atak Psikolog Hizmetleri

Konya Panik Atak Psikolog Hizmetleri

Panik atak, depresyon, anksiyete benzeri ruhsal sıkıntılar modern yaşam koşullarında daha fazla yaşanmaya başlayan sorunlardır. Toplumsal açıdan yaşanan genel değişimler, bireyselleşme ve yalnızlığın artması gibi durumlardan dolayı giderek artmaktadır. Elbette bu genel bir değerlendirmedir. Her kişinin özellikleri ve olaylara tepkisi, geçmişi vs. farklılık gösterir. Ancak hayat kalitesinin azalmaya başladığı andan itibaren ciddi sorunlar da kendini göstermeye başlar.

Örneğin uzun süren bir depresyon hayat kalitesini azaltır, yaşamın devam etmesinde sıkıntı yaşar. Aşırı ve endişe ve korku halinin de tetiklediği panik atak hali de fiziksel olarak da kendini belli eden bir rahatsızlığa işaret eder ve yine kişiyi olumsuz etkiler. Ancak bu tür ruhsal sorunlar, diğerlerinde olduğu gibi tedavi edilebilir. Daha sağlıklı ruh hali için Safa Sağlık Merkezi sayesinde Konya psikolog başvurusu yaparak ve sorunu kabullenip iyileştirme yoluna giderek ciddi bir adım atılmış olur.

Çocukluktan yaşlılığa kadar psikologlar ruhsal sıkıntılara çözüm getirmeyi hedefler. Burada önemli olan, psikoloğun tek başına sizi hemen iyileştireceği beklentisi oluşmamasıdır. İnsanlar her koşulda kendi ruh ve bedeninden sorumludur. İyileşmeye kendini tamamen kapatan biri mutlu olmaz ve tedavi göremez.

Özellikle çocuklara bu süreç içinde normalden daha hassas davranmak gerekir. Yaşadıkları olaylar ileri dönemleri ciddi şekilde etkileyebilir. Örneğin bir aile çocuk için Panik atak psikolog başvurusunda bulunduktan sonra bilinçli şekilde çözüm arayışına girer. Sevgi ve hassasiyetle kısa sürede tedaviye cevap alınabilir.

Ruhsal sorunlarda iyileşme süreci yaşa göre bazen farklılık gösterebilir. Ancak herkesin ortak noktada buluştuğu şey kendini mutlu ve değerli hissetmesidir. Çok sayıda sorunun altında da mutlu ve değerli hissedememe sıkıntısı olabilmektedir. Son yıllarda mutluluk sebepleri konusunda yapılan araştırmalarda herkesin denge noktasının olduğu, bu noktanın kalıtsal olarak geçtiği ve mutluluğu %50 oranında etkilediği görülmüştür.

Ancak diğer %50 kalan kısım insanların elindedir. Mutlu olabilecekleri şeyleri eklemesi ya da kötü olmayı seçmesi çoğu zaman kendi seçimlerinden kaynaklanır. Amaca yönelik davranışların kalan %50 içinde en baskın olan özelliğin olduğunu söylemek mümkündür. İyileşme için Konya panik atak psikolog başvurusunda bulunabilir tedavi sürecine uzman eşliğinde başlayabilirsiniz.

 

HandeHande