GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 20:24   Güncelleme : 09-06-2022 14:32

Artık Tüm Kartlarındaki Puanlar Tek Uygulamada!

Artık Tüm Kartlarındaki Puanlar Tek Uygulamada!

 

 

İlk ortaya çıktıkları dönemde yalnızca ticaretle uğraşanlar tarafından kullanılan kredi kartları, günümüzde neredeyse herkeste mevcut. Bankalar, kendi kredi kartlarını daha cazip hale getirebilmek ve daha fazla kişi tarafından kullanılmalarını sağlayabilmek adına farklı stratejilere başvuruyor. Kredi kartı puanı bu stratejiler arasında önemli bir yere sahip.Kart kullanıcıları için önemli bir avantaj sağlayan puan sistemi, birden fazla kredi kartı kullanan bireylerde, puanların takip edilememesi ve kullanım sürelerinin geçmesi ile parça parça harcamanın zor olması gibi dezavantajlar yaratabiliyor. Tüm kredi kartlarındaki puanları bir yerde toplayan ve kolayca kullanılmasını sağlayan Puan Harca uygulaması ile bu dezavantajları ortadan kaldırabilmek mümkün.

 

Kredi Kartı Puanı Nedir?

 

Kredi kartı puanı yapılan her alışverişten sonra kredi kartında belirli oranda puan birikmesi ve daha sonra bu puanların da yeni alışverişlerde kullanılabilmesi mantığına dayanır. Bu sayede kredi kartı kullanıcıları hem alışveriş yapabilir hem de harcarken kazanabilir. Hangi sektörde yapılan alışverişlerden, ne oranda puan kazanılacağı ise bankalar tarafından belirlenir. Kredi kartlarında biriken puanların harcanması için tanımlanmış olan bir zaman dilimi bulunur. Bu zaman dilimi, genellikle her yılın son ayı içerisinde bir gün olur. Bu tarihe kadar harcanmayan puanlar silinir ve kullanılamaz. Bu noktada kredi kartı puanı nasıl öğrenilir sorusunun da cevaplanması önem arz eder. Kart puanlarını görmek isteyen bireyler, bunun için bankalarının mobil uygulamalarını ya da internet bankacılığı kanalını ziyaret edebilirler. Bu kanallar üzerinden, kredi kartı puanlarının en son ne zaman kullanılabileceğine dair bilgi alabilmek de mümkün. Ayrıca bazı bankaların yalnızca kredi kartı puanlarının takip edilmesi için geliştirmiş olduğu mobil uygulamalardan da yararlanılabilir.

 

 

Kredi Kartı Puanları Nerelerde Kullanılır?

 

Kredi kartı puanı nerelerde kullanılır sorusu, kart kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan biri. Kartlarında biriken puanları harcamak isteyen kullanıcılar için alternatifler oldukça fazla. Türkiye genelinde şubeleri bulunan zincir marketlerin hemen hepsinde kart puanlarını kullanabilmek mümkün. Akaryakıt istasyonlarının hepsinde olmasa bile Shell, BP ya da Petrol Ofisi gibi yaygın akaryakıt firmalarında da kredi kartı puanlarından yararlanılabilir. Ayrıca internet üzerinden alışveriş olanağı sunan büyük pazaryeri sitelerinin çok azında, çok sınırlı ve kısıtlı kart puanları geçerli kabul edilir. Yerelde ise kredi kartı puanlarını kullanabilmek için, kredi kartının ait olduğu banka ile anlaşmalı olan firmalar tercih edilebilir.

 

Puan Harca Uygulaması ile Tanışın

 

Kredi kartı puanı çoğu zaman kart kullanıcıları için bir avantaj olarak kabul edilse de bu puanların zamanında kullanılamamalarından dolayı yanması ve birden fazla kartta biriken az miktardaki puanın işe yaramaması gibi olumsuzluklar da söz konusu. Puan Harca uygulaması ise kredi kartı kullanıcılarının karşı karşıya kaldıkları bu sorunları ortadan kaldırmak ve kredi kartı puanlarının daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak için çeşitli olanaklar sunuyor.

 

Kart Puanlarınızı Yanmaktan Kurtarın

 

Kredi kartınızda biriken puanlarınızı belirli bir süre içerisinde harcamamanız durumunda silinirler. Bazı bankalar için bu süre ortalama 10 gün olarak uygulanır. Birden fazla kredi kartı kullanmanız durumunda, puanlarınızın son kullanım tarihini kaçırabilir ve kullanım hakkınızı kaybedebilirsiniz. Puan Harca uygulaması ise kredi kartı puanlarınızı korumanızı sağlar. Kartınızdaki puanların kullanım tarihi geçiyor olsa bile bu uygulamaya aktararak ileri tarihli bir alışveriş çeki oluşturabilirsiniz.

 

Tüm Puanlarınız Tek Uygulamada

 

Birden fazla kredi kartı kullandığınız zaman, kredi kartı puanlarınız da bölünür. Puanlarınızla yapmak istediğiniz bir alışverişinizde birden fazla kart kullanamayacağınız için, puan sisteminin avantajlarından tam olarak yararlanamazsınız. Puan Harca uygulaması, farklı bankalara ait kredi kartlarınızdaki puanlarınızın tek bir yerde toplanmasına ve tek bir bakiye olarak kullanılabilmesine olanak tanıyor.

 

Puanlarınız Yetmediğinde Nakit ile Tamamlayın

 

Kredi kartı puanı kullanarak alışveriş yapmak istiyorsunuz ancak puanlarınız, almak istediğiniz ürünleri tam olarak karşılamıyor. Bu durumda da Puan Harca uygulamasının sunduğu nakit ile tamamlama kolaylığından yararlanabilirsiniz. Alışverişinizin eksik kalan kısmını uygulama üzerinden nakit olarak tamamlayabilir ve puanlarınızı kullanarak alışverişinizi yapmış olursunuz.

 

Kart Ekleme Sınırı Yok

 

Kredi kartlarınızı ekleyerek biriken puanlarınızı harcayabileceğiniz Puan Harca uygulamasında kart sayısı limiti de yok. Bu sayede istediğiniz kadar kart ekleyebilir, gönül rahatlığı ile puanlarınızı kullanabilirsiniz. Sen de artık tüm puanlarını tek bir yerde toplayıp istediğin gibi harcamak istiyorsan şimdi Puan Harca uygulamasını indir!

 

HandeHande