GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 23:16

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi; bilgi güvenliği konusunda uluslararası geçerliliği olan bir kuruluş olan ISO’nun belirlediği standartlara göre bir sistemin kurulmasını ve bu sisteme sahip işletmelerin sertifikalandırılmasını ifade eder.

Bilgi güvenliği gelişen teknoloji ile çok daha önemli bir konu halini almıştır. Özellikle üretim yapan işletmelerin bilgi güvenliği konusunda ciddi problemler yaşaması ve kötü niyetli internet korsanlarının bilgi hırsızlığına soyunması ISO 27001 Belgesinin gerekliliğini ortaya koyar. Bu belge iş işleyiş ve firmanın en mahrem bilgilerinin saklanmasını amaçlarken iç ve dış tehditlere karşı en başarılı güvenlik kalkanını oluşturur. Peki, bu belgeyi almanız size ve işletmenize ne tür faydalar sağlayacaktır?

ISO 27001 Belgesi Neden Önemli?

  • Bilgi güvenliği sistemi sayesinde en doğru ve geçerli bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • İşletmenizin iş yükü artışı ve zaman kaybı konularında daha başarılı bir performans çizmesi sağlanır.
  • Bilgi güvenliği konusunda riskleri minimize edilerek karşılaşabileceğiniz problemler ortadan kaldırılır.
  • İşletmenizin iş akışında süreklilik sağlanarak olası kesintiler ve iş durmalarına karşı önlem alınır.
  • İşletme içerisinde personellerin bilgi güvenliğine yönelik bilinçlenmesi sağlanır ve bu konuda etkin bir sistem yaratılır.
  • Mevzuat tarafından getirilen zorunluluklara uygunluk sağlanarak işletmenin hukuki yönden başarılı olması sağlanır.
  • Bilgi varlığı konusunda yaratılan güçlü bir kalkan sayesinde üretimde kullanılan bilgilere  kadar her şey korunur.

Yukarıdaki avantajları ile ISO 27001 Belgesi alarak işletmenizi korumak için Pca.com. tr ile iş birliği yapabilirsiniz.

ISO 27001 Belgesi ve Pca Sertifikasyon

ISO belgeleri uluslararası bir kuruluş olan ISO tarafından belirlenmiş standartlara göre veriliyor olsa da belgeyi hak kazandığınıza karar veren akredite edilmiş bir kurum olur. Bu kurum belgenin size takdim edilmesinden önce gerekli kontrol ve testleri yaparak belge için uygun olup olmadığınızı belirler.

Pca Sertifikasyon olarak test ve kontrol aşamasından başarıyla geçebilmeniz adına sizlere en kaliteli ve güvenilir ISO 27001 danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla ISO 27001 belgesini almanıza yardımcı olurken sürecin başarılı tamamlanması noktasında karşılaşabileceğiniz problemleri önceden tespit edip çözüme kavuşturuyoruz. Hizmetlerimizden faydalanmak ve ISO 27001 Belgesine sahip olmak için hemen Pca Sertifikasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

HandeHande