GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 14:52   Güncelleme : 05-05-2022 14:52

NKN Coin Nedir?

NKN Coin Nedir?

NKN Coin Nedir?

NKN Coin yani New Kind of Network (yeni tür ağ), yeni bir çeşit blok zinciri destekli eşler arası bir internet anlaşmasıdır. Ağın devam edebilmesini sağlamak amacıyla boş bant aralığını ve bağlantılarını yayınlayan kullanıcıların dikkatini çekmek için teşvikler kullanır. Asıl hedef ise, geliştiricilerin tüm kullanıcılar için maliyeti düşük ve daha fazla erişilebilir internet oluşturabilmesi için merkesi olmayan, verimli ve açık bir internet sağlamaktır.

                                   

NKN Coinin Temel Bileşenleri Nelerdir?

NKN coin, çalışmasına yardımcı olan birkaç tane temel bileşenler üzerine yapılmıştır. Bu bileşenler;

Merkeziyetsiz Veri İletim Ağı (DDTN) Şablonu: Bu şablon, New Kind of Network kripto parasının altyapısının temel “blok zincirileştirme” girişimidir. Düşünce, ağı sürekli olarak zayıf tutmaya çalışmak için bağımsız olan geçiş düğümlerini kullanarak internet bağlantısını ve veri iletme performansını desteklemektir.

Hücresel Otomasyon ile desteklenen DDTN: Blok zinciri tekrardan düzenleyen bir araçtır.

Hücresel Otomasyona Dayalı Konsensüs: New Kind of Network ağı, Cellular Automata ile yüksek derecede hata şanslı bir konsensüs sağlayabilmektedir.

Tokenizasyon: New Kind of Network, kullanıcıları bant aralığı kaynaklarını paylaşarak bunun karşılığı olarak ödül kazanmaya yönlendirmek için verilerin tokenleştirilmesini ve iletilmesini uygulayacaktır.

DApp geliştirmeye yarayan araç seti: New Kind of Network, geliştiricilerin DApp’leri acısız ve hızlı bir şekilde yapmaları için bir araç seti sunmaktadır. Bu araç setleri zaten sunulmuş olduğundan, geliştirici insanlar tatmin edici kullanıcı deneyimleri, yaratıcılık ve ekonomik olarak uygulanabileceği üzerine odaklanabilir.

NKN Coin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

New Kind of Network, Binance, MXC, Huobi, Bilaxy, LATOKEN, VCC Exchange, CoinDXC, Huobi, Upbit, Bittrex, Gate.io, IDEX ve Uniswap borsaları da dahil olmak üzere birçok borsada kullanıcılara sunulmaktadır. Coin nereden nasıl alınır konusunda, BTC, USDT, HT, WETH, BNB, ETH gibi piyasa çiftleri ile listelenmektedir. Kripto para nedir nasıl alınır satılır sorusuna baktıktan sonra diğer sorun depolamaya bakılmalıdır. Depolama için ise New Kind of Network, nMobile, Vault by NKNx ve nStatus cüzdanları dahil olmak üzere birçok resmi cüzdan sunar.

 

 

 

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

 

                                            

 

HandeHande