GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 16:13

PDKS Nedir?

PDKS Nedir?

PDKS Nedir?

PDKS Nedir?

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS), personelin belirli zaman dilimlerinde iş yerlerindeki devamsızlıkları ve çalışma sürelerini tespit etmek amacıyla tercih edilen çözümlerdir. Genellikle büyük işletmelerde çalışanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak adına PDKS ayrıcalıklarından faydalanılmaktadır. Ergosis ile siz de bu kusursuz çözümlerden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Personel Devam Kontrol Sistemi, personel haklarını korumak ve iş yerinin mali kayıplarının önüne geçmek adına kullanılmaktadır. Personelin işe gelmemesi, geç gelmesi ya da erken ayrılması takibi çok zor bir durumdur. Ancak giriş ve çıkışlara yerleştirilen kontrol sistemleri aracılığıyla hem mali hem de hukuki sorumlulukların yerine getirilmesi kolaylaşmaktadır.

PDKS Nasıl Çalışır?

Personelin kontrol altına alınmasını sağlayan PDKS için yazılım ve donanım olmak üzere 2 unsurdan söz etmek gerekir. Giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilen bir donanım ve bu donanıma yüklenen yazılım aracılığıyla personel kontrollerinin yapılması sağlanmaktadır. Ancak her personel için tanımlanan RFID ya da biometrik veriler ışığında kontroller gerçekleşir.

Personelin biometrik verileri; parmak izi, yüz, damar ya da iris tanıma gibi seçeneklerle elde edilebilmektedir. İşletmenin tercihi çerçevesinde uygulanan donanım ve yazılım sayesinde en başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür. PDKS sayesinde toplanan veriler hem İş Kanunu hem de ilgili diğer kanunlar kapsamında kurallara uyularak işlenmektedir. Bu noktada hem işletme hem de personel açısından bir riskin ortaya çıkmaması hedeflenmektedir.

Ergosis ile Verimliliği Sağlayan Çözümler

PDKS kullanılarak gerçekleştirilen kontrollerle birlikte personelin iş yükü azalırken giriş ve çıkışlarla alakalı soru işaretleri de ortadan kalkar. Sistemin kayıt altına aldığı veriler olası bir anlaşmazlıkta personele sunulabilmektedir. Verimliliği arttırırken esnekliği de sağlayan bu sistemler bütün işletmeler tarafından tercih edilebilecek bir çözümdür.

Siz de işletmenizdeki personel hareketliliğini güvenilir bir sistemle kontrol altına almak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken oldukça basit! Ergosis ile iletişime geçerek Personel Devam Kontrol Sistemi talebinizi iletebilirsiniz. Size en uygun sistemin belirlenmesi sonrasında uygulama süreci gerçekleşir. Böylelikle de personel kontrollerinin daha uygun maliyetlerde ve kısa sürede tamamlanması mümkün hale gelir.

HandeHande