GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2022 15:07   Güncelleme : 26-04-2022 15:07

Kripto para yatırımda dikkat edilmesi gerekenler?

Kripto para yatırımda dikkat edilmesi gerekenler?

Kripto para yatırımda dikkat edilmesi gerekenler?

 

Kripto para piyasasında kullanıcılar genellikle yatırım yaparak uzun veya kısa vadeli işlemlerle varlıklarını değerlendirmek istemektedirler. Paramızı yönetmek, sermayemizi yönetmek sadece günlük hayatımızda uyguladığımız bir davranış değildir. Yaptığımız yatırımlar için de bu son derece gereklidir ve yatırımlarımızı yaptığımız alanlarda varlığımızı yönetmeye devam edebilmemiz gerekir.

Tabi ki tüm yatırımlarda benzer olduğu gibi kripto para yatırımları da kazanç elde etmek istediğimiz bir alan. Bu alanda da kontrolü kendi elimizde tutmak, riskleri tespit ederek dikkatli yaklaşmak, öngörülü olmak ve harekete geçmek gerekiyor.

Kripto para yatırında da her yerde olduğu gibi bilinçli ve çaba göstermeden kaçmamamız gerekiyor. Bu gösterdiğimiz çaba kripto para piyasasını öğrenmek, piyasanın inceliklerine hâkim olmak, sistemin işleyişini anlamakla başlıyor, yatırım yaptığımız para akışını günlük ve anlık olarak takip ederek, her şeyi yönetmekle devam ediyor.

                                          metin içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu

Kripto para borsalarında hırs ve duygular oluşabiliyor ve bu durum kullanıcıları çok kolay bir şekilde zarara uğratabiliyor. Bu noktada dikkat etmemiz gerekenlerden birisi kulaktan dolma bilgilerdir. Kulaktan dolma bilgiler heyecan verici ve dikkat çekici olsa da araştırmalara devam ederek ilerlemeye çalışılmalıdır. Sakin olarak ve rasyonel adımlarla işlemlere devam edilmesi gerekmektedir ve acele davranışlardan kaçınılması lazımdır.

Kripto para denildiğinde kullanıcıların aklına sadece birkaç tane birim gelmektedir. Bu birimler tabi ki kripto para borsasının önde gelenleri olsalar da her zaman yükseldiklerini söylemek doğru olmaz. Hatta tam tersine ani hareketlerle düşebiliyor ve yıkıcı etkiler yaşatabiliyor.

Bu durumlara rağmen bu kripto para birimlerinin hangi şartlarda yükseldiğini ve düştüğünü araştırmak kripto para piyasası hakkında çok yüksek derecede bilgi sahibi olunmasını sağlar ve hangi seçeneklere yönelmek gerektiği hakkında doğru düşünceler verir. Kripto para nasıl alınır satılır konusunda yapılması planlanan yatırımlarda, yatırım yapılmadan önce plan yapılması gerekmektedir. Ne kadar sermaye ile yatırım yapılacak, hangi seviyeden alınıp hangi seviyeden satılacak, ani oluşan, beklenmedik durumlarda neler yapılacak bu durumları belirleyerek yapılan yatırımlarda sermaye en iyi şekilde değerlendirilebilir.

 

 

 

 

 

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

 

                                              

vadivadi