SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-04-2022 23:30

Protez Ayak Seçimi Neye Göre Yapılır?

Protez Ayak Seçimi Neye Göre Yapılır?

Protez Ayak Seçimi Neye Göre Yapılır?

Protez Ayak Seçimi Neye Göre Yapılır?

Protez ayak seçimi ayak ölçülerinin uygunluğuna göre yapılır. Bunun dışında hangi malzemeden yapılacağına siz karar verebilirsiniz. Bazı ürünler daha pahalıdır. Bunun için tercih tamamen size bırakılır ancak ölçüler uzman bir pratisyen tarafından kusursuz bir şekilde alınır.

Protez Ayak Ne Zaman Takılır?

Ayak yeri ameliyatınızın tamamen iyileşmiş olması neticesinde protez ayak takılmaya başlanabilir. Protez ayak takılmasının sebebi ise yok olan uzvun yerini tutmasıdır. Hasta bu şekilde günlük aktivitelerine devam edebilir ve fonksiyonlarında bir kısıtlama meydana gelmez. Bunun yanı sıra protez bacak da aynı şekilde tam iyileşme gösterdikten sonra takılır. Luxmed Protez sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Protez Ayak Ne Kadar Bir Sürede Yapılır?

Protez ayak yapılması süreci kişiden kişiye değişiyor. Bazı kişilerin bünyesi daha hassas olduğu için iyileşme süresi biraz daha uzayabiliyor. Bu gibi bir durumda 3 ayı bulurken, genel olarak protez ayak hazırlıkları yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir. protezler sayesinde normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Luxmed protez sitesinden kendinize uygun olan protezi seçebilirsiniz.

Protez Ayak Ne Demek?

Protez ayak, ayağın kopması durumunda ya da dokunun hiç bir şekilde hissedilmemesi durumunda takılır. Ayakta meydana gelen kayıp sonucunda bu ayağın yerine silikon, titanyum, alüminyum, karbon, elektronik devreler, çelik gibi maddelerden bir yapay uzuv üretilir. Luxmed Protez sitesinden güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

HandeHande