GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2022 21:04

Prefabrik Ev Fiyatları 2022

Prefabrik Ev Fiyatları 2022

Prefabrik Ev Fiyatları 2022

Prefabrik Ev Fiyatları 2022

Mimari plan kapsamında çizilen duvar, pencere, kapı gibi ürünlerin fabrika ortamında birleştirilerek bir bütün haline getirilip, beton bir zemin üzerine oturtulan yapı çeşidine prefabrik ev adı verilmektedir. Sürekli olarak değişkenlik gösteren piyasa şartları kapsamında artan inşaat maliyetleri, alıcıları inşaat konusunda farklı bir arayışa doğru yönlendirmiştir. Bu arayış sonucunda ise; diğer yapılara oranla daha uygun fiyatlı olan; taşınabilir, modüle edilebilir olmasından dolayı son zamanlarda prefabrik evler popüler bir hale bürünmüştür.

Her hava koşullarına uygun dört mevsim kullanılabilen bu prefabrik evler, ekonomik fiyat aralıklarıyla prefabrik ev fiyatları 2022 kapsamında ön plana çıkmıştır. Deprem bölgelerinde, yayla evlerde ya da hobi bahçesine sahip olan bireyler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda her geçen süre zarfında değişkenlik gösteren piyasa da prefabrik evler ve betonarme yapıların fiyatları arasındaki büyük farkı temsil etmektedir.  Betonarme yapıların gün geçtikçe inşaat maliyetleri artmakta fakat prefabrik evlerin fiyat aralıkları ekonomik kalmaya devam etmektedir. Diğer yapılar ile karşılaştırma yapılması gerekildiğinde prefabrik yapıların zorlu bir inşaat kademesi bulunmamaktadır. Aynı zamanda betonarme yapıların inşaat süreci uzadıkça çeşitli maliyetlerde gün yüzüne çıkmaya başlayabilmektedir.

Prefabrik Ev Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Prefabrik evleri ve fiyatları diğer yapılara oranla uygun maliyetli yapılar olarak tanımlanmaktadır. Prefabrik ev fiyatları 2022 modeline ve özel proje unsurları kapsamında değişkenlik göstermektedir. Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları, istenilen model kapsamında yapılmaktadır. Eğer eklenilmesi istenilen opsiyonlar fiyata dahil edilerek müşterilerimize sunulmaktadır. Fiyatta değişkenlik gösteren pek çok faktör yer almaktadır. Söz gelimi; duvarları doldurmak için standart olarak EPS polistren köpük tercih edilmektedir. Fakat bu malzemenin yerine tercih edilecek pek çok yalıtım malzemesi bulunmaktadır.

Opsiyonlar fiyatlarda değişkenlik gösterebilecek önemli faktörlerdir. Ek olarak bu hususların dışında pakete dahil olmayan ya da çizilen planların dışında kalan kişisel istekler de fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Söz gelimi; pakete dahil olan beyaz renk PVC pencereler dışında farklı niteliklerde ya da farklı boyutlarda pencereler talep edilirse fiyat aralıklarında artış olabilmektedir. Bir diğer fiyat aralıklarında önemli bir avantaj sağlayan faktör ise, hızlı üretimin olmasıdır. Prefabrik evler, diğer yapılara oranla daha hızlı üretimi sağlanmaktadır.

 

 

HandeHande