GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 11:17

Burun Estetiği (Rinoplasti) Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Estetiği

Burun estetiği diğer ismi ile Rinoplasti olarak bilinen ve burunda iç ve dış şekillerin ameliyat ile değiştirilmesi işlemidir. Solunum güçlüğü gibi büyük hastalıkların önemli bir tedavisi için burun estetiği operasyonu ciddi anlam taşıyan bir tedavi yöntemidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiği öncelikli olarak sağlık sorunları için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda burnun dış görüntüsünü beğenmeyen kişiler için de estetik güzellik oluşturan bir operasyondur. Son yıllarda estetik görünüş olarak çok fazla rağbet gören bir işlem hâline gelmiştir. Bu nedenle burun estetiği hastaların merak ettiği bir konudur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti cerrahına başvuran kişinin şikayetleri doktor tarafından dinlenir. Hastanın burun etrafı (burun kemikleri, burun kıkırdak dokusu ve burun iç dış derisi) ve tüm yüz hatları detaylı bir şekilde incelenerek hastaya özel bir estetik plânı hazırlanır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği; öncelikli olarak sağlık sorunları için uygulanır. Kişi burnunda burun eti denilen problem yüzünden solunum güçlüğü yaşıyorsa, sinüzit ya da deviasyon gibi sorunlar yaşıyorsa Rinoplasti işlemi yapılır. Bununla birlikte kişi dış görünüş olarak burun görüntüsünden rahatsız ise yani burun düşüklüğü, burnun çok büyük ya da çok küçük olması gibi sorunlardan rahatsız oluyorsa yine Rinoplasti işlemi uygulanır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası kişi burnunu darbelere karşı korumalıdır. Numaralı gözlük ya da güneş gözlüğü kullanmaya bir süre ara vermelidir. Sigara kullanılmaması bu dönemde çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ayrıca burun estetiği yapılan kişi beslenmesine de büyük oranda dikkat etmelidir. Hasta spor yapıyor ise operasyon sonrası ağır spor hareketlerine de biraz ara vermelidir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun estetiği sonrası işlem sırasında uygulanan iç pansumanlar özellikle ilk bir hafta hiç dokunulmadan kalmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası iç pansumanların çıkarılmasından sonraki dönemde bir miktar kanama olması normal kabul edilir. Hasta işlem sonrası taburcu olmadan önce detaylı bir şekilde bu konular ile ilgili bilgilendirilir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Rinoplasti işlemi hastaya uygulandıktan sonra aynı gün içerisinde hastanın taburcu edilebildiği bir işlemdir. Şayet ki şehir dışından İstanbul’a operasyon için gelinecekse, imkanlar dahilinde birkaç gün şehirden ayrılmamak gerekebilir. İşlem sonrası her ihtimale karşı doktora ve kliniğe yakın bir bölgede olmak yararlı olur.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Rinoplasti işlemi uygulanan hasta işlem sonrası 6 ile 8 saat gibi bir zaman dilimi arasında müşahede odasında gözlem altında tutulur. Süre sonunda eğer herhangi bir sıkıntı bulunmaz ise aynı gün içerisinde taburcu edilebilir.

Estetik Sonrası Hastada Çok Ağrı Olur mu? Morluk Ya Da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği ameliyatından sonra her operasyon sonrası olması beklenen ağrı olması durumu beklenebilir. Fakat reçete edilen hafif ağrı kesiciler bu ağrıyı dindirmekte kolaylık sağlar. Bununla birlikte morluk ya da şişlik ihtimaline karşı kişi taburcu olmadan önce detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Morluk ve şişlik oluşmaması için uygulanması gereken birkaç önemli nokta bulunur ve hasta her ihtimale karşı bu uygulamaları yapar.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları operasyonun uygulanacağı kuruma ya da kliniğe göre farklılık gösterebilir. Operasyonun yapılacağı klinik ile önceden görüşülüp fiyat konusunda bilgi alınması ve farklı klinikler ile de fiyat konusunda bir görüşme yapılması fiyatlar konusunda az çok bilgi sahibi olunmasına yardımcı olur.

Burun estetiği fiyatları ameliyatın yapıldığı hastaneye göre değişmekle beraber ameliyatı yapacak olan uzman doktora göre de değişebilmektedir. Estetik ameliyatları genel olarak maliyeti yüksek olan ameliyat türleridir.

Estetik ameliyatları kendini güzel hissetmek isteyen hasta kişiler için önemli ameliyatlardan bir tanesidir. Güzel bir görünüm elde edebilmek için burun estetiği yaptırmak da hastalar açısından önemli bir konudur.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

 

HandeHande