GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 11:04

Dolgun ve Dik Göğüs Yöntemleri Nelerdir?

Dolgun ve Dik Göğüs Yöntemleri Nelerdir?

Dolgun ve Dik Göğüs Yöntemleri Nelerdir?

Dolgun ve Dik Göğüs Yöntemleri Nelerdir?

 

Yaygınlık kazanan meme büyütme estetiği, meme büyütme fiyatları ödenerek yaptırılabilir. Dolgun ve büyük duran, görsel açıdan karşıdaki insanı etkileyen memelere sahip olmak için bu işlemin yapılması önemlidir.

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Memeleri küçük olan, vücuda göre biçimsiz ve gösterişsiz duran memelere çözüm olarak meme büyütme estetiği yapılır. Kişiye göre uygulanan bu işlemde meme büyütme fiyatları farklılık gösterir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Vücut yapısına oranla memeleri küçük olan, dolgunluk kazanmamış memelere sahip olan kişilere meme büyütme estetiği gerekir. Gösterişsiz ve orantısız duran memelerin varlığı halinde büyütme işlemi ile görselliği yakalayabilirsiniz.

 

Meme büyütme estetiği yapılırken 2 çeşit silikon kullanılır. Damla ve yuvarlak silikon olarak 3 seçenek bulunur. Hastanın durumuna en uygun olan seçilerek uygulamaya geçilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu, egzersiz ve implant yer alır. Meme büyütme fiyatları seçilecek olan bu yöntemlere göre belirlenir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Memelerin büyük olması halinde yapılacak meme küçültme işlemi öncesinde hastalara tüm tahliller yapılır. İşlem için sağlığı tehlikeye atacak bir durumun olmaması sağlanır. Meme küçültme fiyatları da işlem öncesinde kesinlikle bilinmesi gereken hazırlıklar arasında yer alır.

 

Meme küçültme işleminde Thorek tekniği en sık kullanılan tekniktir. Bunun yanında L şeklinde tekniğin de uygulandığı durumlar bulunur. Meme küçültme fiyatları kullanılan bu tekniklere göre belirlenir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme işlemi yaptırmanız halinde yüz üstü yatmak yasaklanır. Ağır kaldırmak, uzanmak ya da gerinmek yasaktır. Memeleri sıkan dar iç giyim ve giyim ürünlerinden uzak durulmalıdır.

 

Pek çok kadın meme küçültme işlemiyle büyük memelerinden kurtulur. Ancak her işlem gibi meme küçültme fiyatları da merkeze ve doktora göre değişiklik gösterir.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme altındaki kesiden derinin meme ucuna tutturularak yukarı getirilmesi ile meme dikleştirme işlemi yapılır. Bu işlem için hastaya genel anestezi yapılır. İşlemin durumu oranında meme dikleştirme fiyatları değişir.

Meme Dikleştirme Kimlere Uygulanır?

Doğum yapmış ve emzirmiş kadınlar ile genetik olarak memelerinde sarkmalar meydana gelenler, sürekli kilo alıp vermiş kadınlar meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir.

 

Meme dikleştirme ameliyatı olmak için en az 18 yaşına gelinmiş olmalıdır. 18 yaş ve üstü kadınlar için uygundur.

 

Meme dikleştirme ve büyütme işleminin birlikte yapılması mümkündür. Fakat meme dikleştirme fiyatları ile büyütme fiyatları arasında fark ortaya çıkacaktır.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Koruyucu sutyen sayesinde meme dikleştirme işleminin etkisi daha belirgin olur. Dikleştirme işleminin kalıcılığı sağlandığı gibi herhangi bir darbe ya da zarara karşı da korunmuş olur. Memenin işlemden sonra sabit durmasını sağladığı için de daha kısa sürede iyileşme sürecinin olduğu görülür.

 

Meme dikleştirme ameliyatı SGK tarafından karşılanan bir işlem değildir. Bu nedenle hastalar ücretlerini kendileri öder. Meme dikleştirme işlemi yaptıran bir kadın, işlem sonrasında hemen bebeğini emziremez.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Günümüzde estetik işlemlerin yüksek olduğu düşünülür. Fakat bu işlemler hasta durumuna, hastane ve doktor bilgisine göre değişir. Bu nedenle meme dikleştirme fiyatları çok yüksek olarak genel geçer kabul edilmemelidir.

HandeHande