GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 11:03

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Araştırıldığı zaman görülecek ki saç ekimi fiyatları oldukça uygundur. Saç ekimi kişilerin farklı ihtiyaçlarına göre önerilen tedaviler ve saç dökülmesinin derecesi değişiklik gösterebilir. Ameliyathane uzmanları tarafından aseptik olarak gerçekleştirilen bu işlem, sınırlı uyuşturma sonrası daha güçlü saç kökleri tek tek çıkarılarak ve ihtiyaç duyulan yerlere nakledilerek taç ve alın açıklıklarını saç ekimi ile tedavi eder. Saç ekimi fiyatları bütçenizi zorlamaz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uzmanı tarafından belirlenen cerrahi stile göre traşlı veya traşsız ekim yapılabilir. Öncelikle saç dokusunu ve ekim yerini planlayın. Saçların doğal bir şekilde sağlıklı ve kalıcı bir görünüme kavuşmasını sağlamayı amaçlar. Ameliyattan sonra kaybolur. Ameliyat ortalama 6-8 saatte tamamlanır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Çeşitli nedenlerle kadın ve erkekte saç dökülmesi yaşayan her yaştaki kişiye 20 yaşından itibaren saç ekimi yapılabilmektedir. Özellikle kadının kel bölgesinin büyüklüğü göz önüne alınarak tıraşsız ekimler de yapılmaktadır.

Saç Ekim için FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

FUE teknolojisi ile ameliyat sonrası iyileşme çok hızlıdır ve hasta günlük hayatına çok hızlı bir şekilde devam edebilir. FUE teknolojisi, saça ek olarak kaş ve sakal ekimini de içerir.

Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Bu işlem ağrılı değildir ve 4-6 saat kadar uzayabilir. Kullanılan tekniğin doğru olması ve yeni ekilen saçların saçlı deriye uyum sağlaması ve sağlıklı uzaması çok önemlidir. Ameliyattan sonra birkaç gün evde dinlenmeniz ve dışarı çıkmamanız önerilir.

Birkaç hafta akın ettikten sonra saçlar çıkacaktır, ancak saç kökleri kalacaktır. Bu epilasyondan sonra deriye yerleştirilen kıl köklerinden sağlıklı bir şekilde yeni kıllar çıkar.

Saç Ekim için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

İki yöntem kullanılır. Safir kalem ve DHI kalem yöntemi şeklinde yöntemler kullanılır.  Bunlar tohum yöntemleridir. Her iki durumda da kök toplama yöntemine FUE denir. Yani FUE başlı başına bir floklama yöntemi değil, bir kök çıkarma yöntemidir.

FUE yöntemi, donör alandan tek tek kökleri toplamak için bir mikromotor kullanır. FUE bir rota arama yöntemidir. Dikim yöntemi olarak DHI ve safir kullanılmaktadır. Saç ekimi fiyatları ise yöntem şekline göre artar ya da azalır.

Saç Ekim için Uygun bir Aday mıyım?

Fiziksel gelişim tamamlandığında saç ekimini engelleyen fizyolojik bir bozukluk yoktur, başın donör bölgesinde yeterli ve uygun saç kökleri bulunur ve o bölgede saç kökü ekimi için uygun alan bulunur.

Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Dönüş Aşamaları Nelerdir?

Floklamadan sonra saçınızı 10 gün boyunca dikkatlice yıkayın. Ekilen saç greftinin uzun süre su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Ekimden 14 gün sonra saçınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Sigara ve alkol akın sonrası iyileşme sürecini uzatır. İki hafta boyunca yemek yememeye, sağlıklı beslenmeye ve düzenli uyumaya özen göstermelisiniz.

Saç Ekiminde Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Ölçümler ve kararlar sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır. İki kaş arasında başlayan kâküllerin saç çizgisinin ölçümü, alnın açılma alanını belirler.

Saç ekimi fiyatları yıllar içinde o kadar hızlı değişmiyor ama ödediğiniz bedel karşılığında aldığınız hizmetin kalitesi çok hızlı bir şekilde olumlu yönde gelişiyor. Son yıllarda patlayıcı yeni teknolojiler ve teknikler ile uzmanlaşmış cerrahi ekipmanlar, saç gibi küçük yapılarla çalışan cerrahlara her zamankinden çok daha fazla konfor ve kontrol sağlıyor. Saç ekimi fiyatları kullanılan yöntem ve cihazlara göre değişmektedir. 

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği yüz estetiğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Büyüleyici bir gülümseme bireyselliği ve özgüveni artırır. Sağlıklı ve doğal bir görünüm için diş etlerinin ve dişlerin konumu önemlidir. Siz de diş estetiği ile daha güzel bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

İşlem sırasında estetik diş hekimi en uygun tedavi planını bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır. Tedavi sınırlı uyuşturma altındadır ve genellikle lazer ile yapılır.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Dişlerin herhangi bir yönteminde yaygın olarak yapılan diş estetiği, çene kemiğine uygulanan implantlar ile yapılmaktadır. Bakım yapılan kemiğin ardından 3 ay içerisinde implantın tam olarak oturması beklenir. Diş estetiği yöntemine göre dişler güç seviyesine geçirilir. Bu işlem kişinin isteğine göre diş tasarımı ve estetik bir görünüm elde etmek için gerçekleştirilir. Bu işlemin tamamlanması ortalama 3-10 gün sürer.

Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sert diş fırçası kullanımı veya güçlü diş fırçalama nedeniyle diş minesinde asit aşınması, güçlü asitli yiyecek ve içeceklerden dolayı dişlerde asit aşınması, ağız ya da reflü hastalığı nedeniyle dişlerde asit aşınması gibi birçok nedeni vardır.

Bunların hepsi farklı nedenlerden kaynaklanır ve farklı tedaviler gerektirebilir. Sıcak veya soğuk içecekler içerken veya dinlenirken diş aşırı duyarlılığı da yaşıyorsanız diş hekiminizle konuşmalısınız.

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Dişlerin ve diş etlerinin yapısındaki sorunlar bireyin fiziksel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkiler. Diş estetiği yani gülüş tasarımı tedavisi her hasta için farklı uygulamaları içerir. Bu, gülümsemeleri ve genel ağız sağlığı sorunları olan kişilerin bir diş hekimini ziyaret etmelerini ve uygun tedaviyi talep etmelerini sağlar.

Diş Estetiği Sonrası

Diş tedavisinde kullanılan materyallerin hızlı gelişimi devam etmektedir. Diş estetiği işleminde kullanılan laminalar, porselen kronlar ve dolgulardan bahsedebiliriz. Bu malzemeler şu anda geliştirilmekte olan teknoloji ile daha sağlam hale getirilmektedir. Ancak çeşitli nedenlerle bu parçalar diş estetiği sonrası çatlayabilir veya kırılabilir.

Diş estetiği öncesi hangi işlemin yapılacağı ve hangi malzemenin kullanılacağı hastadan hastaya değişiklik gösterir. Aynı durum diş estetiği sonrası dönem için de geçerlidir. Ancak daha genç hastaların 10 ile 15 yaşları arasında diş estetiği yaptırmaları gerekebilir.

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş implantları titanyumdan yapılır. Titanyum insan dokusu ile uyumlu bir malzeme olduğu için tercih edilmektedir. İmplant çene kemiğine yerleştirilir ve yapıştırma işlemini bekler. Dişlere zarar veren bir uygulama olmadığı için özellikle tek diş eksikliğinde oldukça avantajlı bir yöntemdir. Ameliyat sınırlı uyuşturma altında yapılmalıdır.

Uygulama tamamlandıktan sonra kişi kaldığı yerden yaşamaya devam eder. Transplantasyon ortalama 3 ay 10 gün sürer. Diş estetiği döneminin üç ayı implantların kaynaşmasına, kalan 10 gün ise dişlerin şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Mide Balonu Nedir?

Kişilere uygulanan mide balonu mideye yerleştirildikten sonra hava veya sıvı ile 400-700 cc hacme kadar şişirilen silikon bir balondur. Diyet veya egzersizle kilo veremeyen, ameliyat istemeyen ve ameliyat olma riski yüksek kişilerde endoskopik olarak uygulanan geçici bir kilo verme yöntemidir.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Endoskopik mide balonunun yerleştirilmesi ortalama 15-20 sürmektedir. Yutulabilir mide balonu uygulaması ile kapsül şeklindeki mide balonu su yardımıyla hasta tarafından tablet gibi yutulur. Balonun doğru konumda olduğundan emin olmak için röntgen çekilir.

Doktor daha sonra balonu midede suyla şişirmek için kapsülün ucundaki kateteri kullanır. Doktor daha sonra kateteri ağızdan çıkarır ve uygulama tamamlanır. 10-15 dakika süren bir uygulamadır.  

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Bu yöntem mide balonu tedavisi ilk olarak 1982 yılında düşünülmüş ve 1987 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilmiştir. Vücut ağırlığı ile karşılaştırıldığında, göbek balonu olan kişilerin yaklaşık 6-7 ayda kilolarının %15 ila %20'sini kaybetmeleri hedeflenir.

Mide Balonu Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

Endoskopi prosedürünün balonun yerleştirilmesi, ayarlanması veya çıkarılması dahil yaklaşık 25-35 dakika sürmesi beklenir. Bu 45 dakika kadar sürebilir. Bunun nedeni, hastanın ameliyat sırasında ağrı veya rahatsızlık hissetmemesi için kullandığı sedasyon işleminin detayları olabilir.

Mide Balonu İşleminden Sonra Süreç Nasıldır?

Balonu yerleştirdikten sonraki ilk birkaç gün biraz rahatsız edici olabilir. Bazı hastalar yemek yerken mide bulantısı yaşayabilir. Bazen kusma meydana gelebilir. İlk haftadan sonra bu belirtiler kaybolur. İlk hafta daha az aç hissedeceksiniz. İkinci haftada açlık hissi yavaş yavaş geri döner. Hemen yemek yemek yerine doyduğunuzda yemeyi bırakmalısınız.

Mide Balonu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Mide balonları, etkili kilo kaybı için, hafif ve orta dereceli obezite için bir diyet ve egzersiz sağlamak için kullanılabilir. Mide balonları ileri derecede obezite ve ameliyat riski olan hastalarda obeziteyi azaltmak için ameliyat öncesi veya ameliyatı öncesinde kullanılabilir.

Mide Balonu İşlemi Nasıl Yapılır?

Mide balonları için kullanılan malzemeler silikon polimerlerden jelatin kapsüllere kadar çeşitlilik gösterir. Hastaya gerekli anesteziyi verdikten sonra endoskopi eşliğinde mideye büzülen balon materyali yerleştirilip uygun şekilde şişirilerek uygulanır.

Mide Balonu Uygulamasından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Mide balonu ameliyatından sonraki ilk 2-3 gün tamamen sıvı bir diyet önerilir. Bu süre zarfında hasta berrak çorba, meyve suyu, soya sütü ve komposto tüketebilir. Günlük su tüketiminiz en az 1,5 litre, yazın ise yaklaşık 2 litre olmalıdır.

 

HandeHande