GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:56

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir Saç Ekimi Nedir?

Uygulanan safir saç ekimi tedavisi safir cevherinden üretilmiş olan özel kalem ile yapılan saç ekimi tedavisidir.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir saç ekimi tedavisinde özel safir kalem yardımı ile kişinin saç kökleri toplanır. Daha sonra ise bu kalem ile kanallar açılır ve kişiden toplanan saç kökleri yerleşimi yapılır. Bu sayede safir saç ekimi tamamlanır.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Uygulanan safir saç ekimi tedavisinde kullanılan safir kalemi üretimi doğal safir madeninden olduğu için kişiye zarar vermez.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Kellik sorunu için baş edilen safir saç ekimi işleminde küçük ve pürüzsüz sık kanal açılımı olduğu için kişide kabuklanma en az seviyeye iner. Bu yüzden son yıllarda en çok tercih edilen yöntem safir saç ekimi yöntemidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tedavisi kellik sorunu bulunan kimselere uygulanan bir işlemdir. Kellik sorunu aynı zamanda kişiyi sosyal ve psikolojik olarak olumsuz etkiler. Kişinin özgüven duygusunu yok eden kellik sorunu uygulanan saç ekimi tedavisi ile yok edilebilir. Saç ekimi tedavisi son derece etkili bir işlem olup aynı zamanda kişiyi hayal ettiği görünüme sahip kılar.

Kişilerde şampuan kullanımı vitaminsizlik bakımsızlık saça uygulanan jöle veya belirli sistemler kişinin saçına zarar verir. Aynı zamanda genler ve yaşın ilerlemesi nedeni ile de kişide kellik sorunu meydana gelebilir. Bu durumda yapılması gereken en iyi uygulama saç ekimi olacaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulanan saç ekimi tedavisi gelişen imkânlar ve teknoloji sayesinde ileri seviyeye taşınan ve aynı zamanda son derece etkili olan bir tedavi işlemidir. Saç ekimi tedavisi için öncelikle kişi belirli işlem ve muayenelere tabi tutulur. Bunlardan olumlu cevap alınır ise kişiye saç ekimi uygulanır. Saç ekimi tedavisinde öncelikle kişinin saç tipi incelenir.

Daha sonra kişiden saç kökleri toplanmaya başlanır. Saç kökleri dikkatli ve titiz bir şekilde toplanır. Bununla birlikte kişinin kafasına toplanan saç köklerini ekmek için kanallar açılır. Özel kalemler ve yöntemler ile açılan kanallarda da son derece titiz davranılır. Kanallar açıldıktan sonra saç köklerinin ekimi yapılabilir. Bu sayede kişi yeni saçlarına kavuşmaya bir adım daha yaklaşmış olur.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saç ekim tedavisi öncesi kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek çok daha sağlıklı bir tedavi ve iyileşme süreci geçirebilirler. Saç ekimi öncesi kişiler sigara kullanımını en az seviyeye indirilmesi tavsiye edilir.

Bunun nedeni ise sigaranın kişinin vücudunda bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmesi gerekir. Bu neden ise kişinin daha geç iyileşmesine sebebiyet verir. Buda kişi için oldukça olumsuz bir durumdur.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

 Saç ekimi öncesi bazı aşamalar vardır. Bunlar;

  • Saç ekiminde ilk olarak kişi belirli testlere muaf tutulur
  • Daha sonra ise kafasından saç kökleri toplanır
  • Kişinin kafasına kanallar açılır
  • Açılan kanallara ise toplanan saç kökleri yerleşimi yapılır.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Uygulanan dhi saç ekimi tedavisi doğrudan uygulama anlamına gelir. Bu tedavi işlemini diğer işlemlerden ayıran özellik kullanılan kalemdir. Uzman kişiler tarafından kullanılan choi adlı tıbbi kalem ile kişiden greftler toplanır ve daha sonra kesi yara oluşmadan yeniden kişiye bu greftler ekimi sağlanır.

DHI’ da Kullanılan Kalemlerin (implanter pen) Özellikleri Nelerdir?

Choi adlı tıbbi olan bu kalem yaylı bir sisteme sahip olup aynı zamanda içi boştur. Bu yaylı sisteme sahip olan kalem gerildiğinde ucu iter ve cildin delinmesine sebebiyet verir. Delinen cilde greft yerleşimi yapılır. Böylece dhi saç ekimi tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tercih edilen dhi saç ekimi choi adlî kalem ile greftlerin toplanması sağlanır. Daha sonra ise bu kalem yardımı ile açılan kanala greftler yerleştirilir. Kolay bir şekilde işlem tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Uygulanan dhi saç ekimi tedavisi genel olarak dökülmüş veya dökülmesi devam eden saçlar için uygulanır.

Dhi Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Bu tedavide saç köklerinin sağ kalma oranı yüksektir. Kanama riski daha az olur. Aynı zamanda dhi saç ekimi alanı dar ise kalem ile diğer saç köklerine zarar verilir.

 

 

HandeHande