GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:49

Göğüs Estetiği Yöntemleri

Göğüs Estetiği Yöntemleri

Göğüs Estetiği Yöntemleri

Göğüs Estetiği Yöntemleri

Meme büyütme günümüzde yaygın bir estetik ameliyattır. Göğüs büyütme fiyatları oldukça bütçenize uyan bir operasyondur.  Başta hamilelik, emzirme, yaşlılık gibi nedenlerle veya meme gelişimini tamamlayamıyorsa meme yeterli büyüklüğe ulaşamaz.

Göğüs büyütme ameliyatı ile küçük göğüsler büyük ve şişkin olduğundan daha güzel ve güzel görünmelerini sağlar. Protez veya implant adı verilen doğal bir silikon malzeme yerleştirmek meme dokusu altında meme hacmini arttırır. Göğüs büyütme fiyatları bütçenizi sarsmaz.

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs cerrahisi tüm dünyada yüksek talep görmektedir. Kadınlığın temel göstergelerinden biri olan göğüsler, bozuk görünümlerinden dolayı insanları oldukça rahatsız edebilir. Özellikle yaz aylarında bu durum kadınların sosyal hayatını da büyük ölçüde etkiliyor. Göğüs büyütme fiyatları operasyon öncesin de bilinmelidir.

Plastik cerrahlar tarafından yapılan meme protezlerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hastanın hayatı değişecek ve kendine güveni geri kazanılacaktır.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Öncelikle ameliyata uygun olup olmadığını, ameliyata sorunsuz katılıp katılamayacağınızı, ne tür fotoğraflara ihtiyacınız olduğunu ve hangi protezi kullanacağınızı belirlemek için güvenilir bir doktora görünmeniz gerekir.  Göğüslerinizin boyutunu doktorunuzla birlikte belirleyebilirsiniz.

Protez çeşitleri 200-450CC aralığında değişmektedir. Doktora göründükten sonra ameliyatınız planlanacak ve süreciniz başlayacaktır.  Bu prosedür genellikle doğumdan sonra küçük, olgunlaşmamış veya kasılmış bir memeyi büyütmek için yapılır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyat genel anestezi altında hastane ortamında yapılır. Ameliyatın tekniğine ve kapsamına göre ameliyat süresi 1-3 saattir. Ameliyatın sonunda göğsü bandajlayın ve sutyen kullanın. Özel tel sütyenler ödem ve ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olur.

Kişi ameliyattan birkaç saat sonra kalkıp bir gün sonra taburcu edilebilir. Geceyi hastanede geçirmek, yatak pozisyonu, ağrı kontrolü ve olası komplikasyonların yakından izlenmesine yardımcı olur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Ameliyatın sağlıklı olması ve doğru sonuç vermesi için bu uygulamanın profesyonel bir cerrah tarafından yapılması gerekir.

Ameliyattan önce bazı tahliller ve testler yapılır. Bundan sonra herhangi bir problem yoksa kişi ameliyat için uygunsa ameliyata hazırlık başlar. Meme küçültme ameliyatından hemen önce alkol ve sigaradan uzak durmak ve bir süre sigaradan uzak durmak esastır.

Hastalar meme küçültme öncesinde ve sonrasında ilaç ve kan sulandırıcı almayı bırakmalıdır. Ayrıca meme küçültme fiyatları önceden belirlenmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri

Meme büyütmede yağ enjeksiyonları veya silikon protezler kullanılır. Ancak estetik nedenlerle yapılan meme büyütme ameliyatlarında yağ enjeksiyonları tercih edilmez. Bu yöntem meme kanseri sonrası bir veya iki memesini kaybetmiş hastalar için uygundur.

Estetik meme büyütme ameliyatı için silikon protezler tercih edilmektedir. Silikon meme protezleri, ucun meme altına veya koltuk altına yerleştirilmesine olanak sağlar. Yaklaşık 45-60 dakika süren ve ameliyathane ortamında genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Meme küçültme fiyatları oldukça bütçenize uygun fiyatlardır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme işleminden sonra dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Ameliyattan sonra hastalar yorucu egzersiz ve hareketlerden kaçınmalıdır.

Hastalar mümkün olduğunca fazla kilo vermeli ve en az bir hafta dinlendirilmelidir. Ameliyattan sonra hastalar doktorlarının yazdığı ilaçları düzenli olarak almalı ve en az 3 hafta spor sutyeni giymelidir. Meme küçültme fiyatları uzman hekim ile mutlaka konuşulmalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme sarkması, meme yumuşaklığı ve şekil bozukluğu kadınlar için en hassas estetik sorunlardan bazılarıdır. Yapısal olarak kassız olan ve sadece yağ ve meme bezlerinden oluşan meme dokusu, yerçekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme ve kullanım sonucunda zamanla yaşlanmış, canlı ve dik hale gelmiştir.

Depresif göğüsler ve aşırı sarkık cilt, kadınlarda estetik rahatsızlığa neden olabilir ve onları farklı çözümler aramaya teşvik edebilir. Bu çözüm aynı zamanda meme dikleştirme ile sonuçlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüslerinde sarkma olan ve bu durumdan rahatsız olan kadınlara meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Meme yeterince büyükse sadece meme dikleştirme yapılır. Basit bir meme büyüklüğü testi gereklidir. Göğüs avucunuzun içinde toplanır. Ortaya çıkan boyut bir kadın için yeterlidir. Küçük ve sarkık ise meme kaldırılırken de silikon takılacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Öncelikle bu işlem için herhangi bir yaş sınırı yoktur ancak en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Bu ameliyata engel bir sağlık sorunu olmadığı sürece her yaşta yapılabilir.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Meme dikleştirme adayı olan ancak meme boyutunu ve hacmini artırmak isteyen hastalarda meme dikleştirme ile aynı anda meme büyütme ameliyatı (genellikle silikon protez kullanılarak) yapılabilir. Bu iki adım aynı anda veya iki ayrı seansta gerçekleştirilebilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Meme büyütme veya meme küçültme ameliyatından sonra 2 ay sutyen giyilmesi önerilir. Meme dikleştirme fiyatları fazla bir mebla değildir. Ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlanır ve gerçek meme büyüklüğü oluşturulur. Bu nedenle sütyen almadan önce ilk iki ay beklemek mantıklıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Masraflı bir operasyon olan meme küçültme SGK kapsamında değildir. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı olmak isteyen hastaların fiyat konusunda fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Meme dikleştirme fiyatları size uygulanacak operasyonlara göre değişir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Meme dikleştirme sonrası yapılan ameliyatın tipine ve şekline bağlı olarak kanallar zarar görmedikçe emzirme sürecini olumsuz etkilemeyecektir. Bununla birlikte, bir kadının süt sağıp sağamayacağı veya ne kadar süt sağabileceği genellikle bilinmemektedir.

Bu ancak deneyim yoluyla öğrenilebilir. Ancak ortopedik cerrahi veya ortopedi cerrahı tarafından yapılan meme ameliyatı sırasında kanallara zarar vermemeye özen gösterdiğimiz için sağım konusunda genellikle olumsuz bir görüş yoktur. Meme dikleştirme fiyatları da mutlaka operasyon öncesinde bilinmelidir.

 

HandeHande