GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:41

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction, obezite gibi bir kilo sorunu değil, topikal zayıflama yöntemleriyle çıkarılamayan yağlayıcılar kullanılarak fazla yağ dokusunun alınması ve kişilerin vücuduna yeniden şekil verilmesi için kullanılan cerrahi bir işlemdir. Liposuction tipik olarak 2-3 mm çapında dar, uzun bir kanül ile 1-2 mm'lik bir kesiden daha sıvı olan yağ dokusunun çeşitli şekillerde çıkarılmasıyla gerçekleştirilir.

Liposuction Nedir?

Liposuction vücuttaki fazla yağları değil, yağ hücrelerini tamamen alır. Bu iki işlem arasındaki farkı bilmek, liposuction hakkında doğru bilgi almak için çok önemlidir. Bunun nedeni, insanlardaki yağ hücrelerinin sayısının genellikle ergenlikten sonra değişmemesidir. Liposuction kilo alımı ile vücutta fazla yağın biriktiği bölge bu yağ hücrelerinin sayısı ile belirlenir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyatları içerisinde liposuction diyet ve egzersizle kilo vermesine rağmen vücutta varlığını sürdürmeyi reddeden yağ hücrelerinden kurtulmak için üç farklı yöntem kullanır. Bu yöntemlerden ilki ıslak teknik veya tümör tekniği olarak adlandırılan klasik bir yöntemdir ve daha estetik sonuçlar elde etmek için geliştirilen teknik yöntemlerden ultrasonik yağdır. Bir diğer operasyon ise lazer liposuction seçeneğidir.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Yapılacak olan Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değil, sadece bölgesel incelme ve daha düzgün vücut hatlarına olanak sağlayan bir yöntemdir. Bölgenizde toleranslı yağlanma dışında kilo problemleriniz varsa, öncelikle fazla kilolardan kurtulmak için kontrollü bir diyet ve egzersiz programı uygulayın, ardından bunu diyetinizle birlikte gitmeyecek olan fazla yağlara karşı uygulayın. Yöntemi kullanmak daha iyidir.

Liposuction genel sağlık sorunu olmayan, hamile olan veya yakın zamanda doğum yapmamış kişilerin kullanabileceği bir yöntemdir. Ancak kalp hastalığı, şeker hastalığı gibi genel sağlık sorunları olan kişilerde kullanım endikasyonu vermeden önce risk tespiti için bir dizi test uygulanmalıdır.

Liposuction uygulamasında yaş bu uygulamaya engel değildir ancak yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybettiği için bazı yaşlı hastalarda kullanılamaz. Liposuction fiyatları oldukça uygun her bütyeçe uyarlıdır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Estetik yöntemlerinden Liposuction uygulaması ilk yöntem ıslak tekniktir. Bu sayede bu hücreler emme öncesi her bölgeye yağ hücreleri doldurularak genişletilir. Doldurulan sıvının içinde durmuş adrenalin ve analjezik fonksiyonlar gibi maddeler vardır.

İkinci yöntem ise ultrasonik liposuctiondur.   Bu yöntemde ameliyat sırasında kullanılan tüpler yardımı ile önce ameliyat edilecek bölgeye ulaşılır. Bu kısma ultrasonik titreşim uygulanarak yağ hücreleri yumuşar ve yumuşayan yağ hücreleri kolayca emilir.

Geleneksel uygulamalarda liposuction yumuşatma işleminden sonra tamamlanır.  Üçüncü son yöntem ise Lazer Liposuctiondur.  Bu yöntemde cerrahi alandaki fazla yağ hücrelerine 2-3 mm'lik bir fiber kanül ile bir lazer ışını gönderilir ve bunlar katı halden sıvı hale dönüştürülür.

Daha sonra hassas bir şekilde milimetrik olarak açılan bir kesi ile deri altına yerleştirilen ince bir kanül kullanılarak emilim işlemi gerçekleştirilir. Liposuction fiyatları oldukça makuldur, fazla uçuk fiyatlar değildir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Kadınlarda liposuction genellikle karın, kalça ve uyluk bölgelerine yapılır. Erkekler ise genellikle karın çevresindeki yağlardan kurtulmak için liposuctiondan yararlanır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Liposuction estetik bir zayıflama ameliyatı değildir. Bu nedenle, genel durumunuz iyi olmalıdır. Sigara içmek yasaktır. Kalp damar sağlığı probleminiz varsa, kalp hastalığınız, şeker hastalığınız veya zayıf bağışıklığınız varsa ameliyattan önce tüm bu bilgileri doktorunuza vermelisiniz.

Cerrahınıza alerji geçmişiniz ve ilaçlarınız hakkında da bilgi vermeniz gerekir. Ameliyattan 2 hafta önce ağrı kesici gibi ilaçlar almamanız önerilir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction sonrası akılda tutulması gereken ilk şey, iltihaplanmaya neden olabilecek gıdaların tüketimini önlemek veya en aza indirmek ve vücut şeklinize göre uygun egzersizi ne zaman ve nasıl ekleyeceğinizi öğrenmektir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Hem klasik hem de Vaser yöntemleriyle gerçekleştirilen liposuction, yağ hücrelerini kalıcı olarak yok eder. Bu nedenle; doğru tespit, doğru araştırma ve doğru eylemde sonuçlar kalıcıdır. Hastanın vücut şekli yeniden şekillenmez ve bu bölgelerdeki yağlanma minimuma indirilir.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Halk arasında liposuction, bugüne kadar en sık kullanılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu uygulama özellikle kalça, basen, karın, basen, diz gibi inatçı yağlanma ve lokal fazlalığın olduğu bölgelere uygulanır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatı, yağın alındığı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Cilt sarkmasını önlemek için vaser lıposuction, lazer lıposuction da kullanabilirsiniz. Bütün bunlar liposuction fiyatını etkiler. Liposuction fiyatları genelleme olarak herkesin bütçesine uygundur.

https://nisantasihastanesi.com.tr/liposuction-yag-aldirma/ bilgi için hemen tıklayın.

HandeHande