GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:27

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction kilo vermek amacıyla değil de daha şekilli ve belirgin vücut hatlarına sahip olmak amacıyla tercih edilen bir incelme yöntemidir. Bu konuda uzman cerrahlar tarafından yapılan liposuction işlemi sayesinde bölgesel incelme sağlanır.

Bu durum kadınları ve erkekleri psikolojik ve sosyal açıdan oldukça rahatlatır. Vücut kıvrımlarının belirgin olması özgüven açısından oldukça önemlidir. Günümüzde uygulanan liposuction teknolojisi hem konforlu hem de güvenilir bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede insanlar sağlıklı bir hayata adım atmak ve şekilli bir vücuda sahip olmak için liposuction yaptırır.

Liposuction Nedir?

Modern ve teknolojik bir yöntem olan liposuction tekniği vücuttaki fazla yağ hücrelerini parçalayarak dışarı atar. Özellikle dirençli yağlanmanın sıklıkla görüldüğü kalça, basen ve karın bölgesinde bulunan ve bir türlü gitmeyen bölgesel yağlanmalar bu teknoloji ile son bulur.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Vücutta fazla yağlanmanın depolandığı bölgelere uygulanan liposuction tekniği bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece inatçı yağları vücuttan uzaklaştıran bu yöntem daha çok şekilli bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Dolayısıyla bay bayan tüm bireyler liposuction yaptırarak belirgin vücut hatlarına sahip olabilir. Liposuction yaptırmak isteyen kişilerin genel sağlık durumunun bu cerrahi operasyona uygun olması son derece önemlidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yöntemleri çeşitlilik gösterir. Islak ve tümesan tekniğin dışında vaser liposuction da son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor.

J-plasma Nasıl Yapılır?

J-plasma hem vücut şekillendirme de hem de cilt yenilemede kullanılır. Vücut şekillendirme amacıyla tercih edilen j plasma tedavisinde öncelikle cilde küçük kesiler atılır. Yapılan işlemler neticesinde cildin sıkılaşması sağlanır.

J-plasma Neden Yapılır?

J plazma tedavisi iki önemli nedenden dolayı tercih edilir. Bunlardan biri vücut şekillendirme diğeri ise cilt yenilemedir. Gelişmiş bir teknoloji olan j plasma güvenilir ve konforlu bir uygulamadır.

J-plasma Avantajları Nelerdir?

J plasma uygulamasının en büyük avantajı ameliyatsız bir yöntem olmasıdır. Bu nedenle iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadığı gibi herhangi bir risk faktörü de barındırmaz. İşlem tamamlandıktan sonra gözle görülür bir şekilde fark ortaya çıkar ve istenilen başarılı sonuçlar elde edilir. Her yaş grubuna profesyonel bir şekilde uygulanır.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olan karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Karındaki fazla deri ve yağ dokusu doğrultusunda ameliyat 4-5 saat sürer. Bu süre zarfında gevşemiş ve çatlamış fazla deri kesilerek vücuttan atılır. Beraberinde karın bölgesinde oluşum gösteren dirençli yağlar vakumlama sistemi ile eritilir.

Karın bölgesindeki deri için toparlayıcı dikişler kullanılır. Dolayısıyla bu estetik dikişler zamanla yok olur. Karın germe ameliyatı daha çok kadınlar tarafından tercih edilir.

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın germe ameliyatı sonrası hastanın en az 1 hafta boyunca dinlenmesi ve düzenli beslenmesi gerekir. Ameliyat sonrası kanama ve enfeksiyon riskine karşı hijyene önem verilmeli ve antibiyotik kullanılmalıdır.

Karın bölgesi için özel olarak tasarlanan korse 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Böylece karnın toparlanması ve şekil alması daha kolay olur. Karın germe ameliyatından 1 hafta sonra duş alınmalı ve kısa süreli yürüyüş egzersizleri yapılmalıdır.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Karın germe yöntemleri ameliyatla ya da ameliyatsız bir şekilde gerçekleşir. Dolayısıyla ameliyat konusunda tereddüt yaşayan hastalar vaser liposuction veya lipoliz gibi teknikleri tercih ederler.

Karın Germe Fiyatları

Tıp literatüründe abdominoplasti olarak adlandırılan karın germe ameliyatı bu konuda deneyimli cerrahlar tarafından yapılır. Dolayısıyla cerrahın deneyimi, tercih edilen klinik ve karın bölgesindeki fazla deri miktarı karın germe fiyatları üzerinde etkili olur.

 

 

HandeHande