GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:24

Labioplasti Nedir ve Neden Uygulanır?

Labioplasti Nedir ve Neden Uygulanır?

Labioplasti Nedir ve Neden Uygulanır?

Labioplasti Nedir ve Neden Uygulanır?

Vajina bölgesinde sarkma meydana gelen kadınlar durumdan rahatsız olarak labioplasti işlemi yaptırır. İşlem hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra rahatlıkla muayene yaptırabilirsiniz.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Labioplasti için temel koşul 18 yaşından büyük olmaktır. Bu sebeple yaş sınırını geçtiyseniz ve vajinal deformasyonunuz varsa labioplasti fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Uzmanlar hastanın durumuna uygun labioplasti yöntemi uygulanmasını önerir. Fakat labioplasti fiyatları araştırması yaparken parsiyel rezeksiyon ve V plasti yöntemlerinin ön planda olduğunu görebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Sektörde labioplasti ameliyatı yapan doktor sayısı artış gösterdiği için fiyatlar da o şekilde şekillenir. Doktorunuzla detaylı görüşerek labioplasti fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kürtaj Nedir?

Çevrenizde kürtaj denildiğinde birçok kişinin gebeliği sonlandırması şeklinde algıladığına şahit olmuşsunuzdur. Fakat kürtaj aynı zamanda kontroller sonucunda rahminde olmaması gereken parçaların tespit edilmesinden dolayı da uygulanabilir. Rahimdeki parçanın alınması gerekiyorsa kürtaj fiyatları araştırılması yapılabilir.

Araştırmalarınızda kürtaj fiyatları haricinde nasıl yapıldığıyla ilgili bilgilere yer verebilirsiniz. Başvurduğunuz doktor kürtaj yapmadan önce gebeliği incelemek için ultrason yapar. İşlem jinekolojik masa üzerinde gerçekleştirilir. Hastanın durumuna bağlı olarak genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde kürtaj, genelde gebelik annenin sağlığı için sorun oluşturduğunda yapılır. Aynı zamanda ultrason kontrolünde bebeğin öldüğü anlaşılırsa doktor kürtaj yapmayı uygun bulur. Kimi durumlarda beklenmeyen gebelik olduğunda da evli kadınlar eşlerinin imzası olduğu müddetçe kürtaj yapabilir. Eğer kürtaj fiyatları araştırması yapacaksanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi ve Yapması Gerekenler

Düzenli ilaç kullanmanız gereken bir hastalığınız varsa işlemden önce doktora bilgi vermelisiniz. Böylece ilaçlarınızı işlem öncesinde kullanmanızın sorun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aksi durumda sağlığınıza zarar verecek bir davranışta bulunma ihtimaliniz yüksektir.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj sonrası meydana gelen bulantı, ağrı ve sersemlik gibi şikâyetler genelde birkaç saat içerisinde son bulur. Eğer işleminiz genel anestezi altında gerçekleştiyse bir saat geçtikten sonra rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz.

Kürtaj Fiyatları

Son zamanlarda kürtaj işlemi gerçekleştiren doktor sayısı arttığı için fiyatlarda da değişkenlik yaşanmıştır. Bu sebeple sadece fiyatlara odaklanarak kürtaj yaptırmanız doğru değildir. Aynı zamanda doktorun başarısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece sağlığınıza zarar verilmeden kürtaj işlemi başarıyla gerçekleştirilir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Tıp alanında hymen şeklinde adlandırılan kızlık zarı, her bireyde farklı yapıya sahiptir. Kimilerinde küçükken kimilerindeyse halk arasında esnek de denilen geniş bir yapıdadır. Hymen dokusunun amacı çocukların ergenlik çağına kadar enfeksiyon kapmasını önlemektir.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Toplumumuzda kadınlar genelde kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını öğrenmek için muayene ister. Bu durum aslında toplumsal baskı sonucunda oluşan korku ve endişeden kaynaklanır. Siz de hymen yapısının herhangi bir deformasyona uğrayıp uğramadığınız anlamak istiyorsanız kızlık zarı dikimi fiyatları üzerine araştırma yapabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Araştırma yaptığınız zaman flep, mikrocerrahi ve vajina daraltma yöntemlerinin hymen onarımında uygulandığını görürsünüz. Bu sebeple kızlık zarı dikimi fiyatları araştırması yaparken aynı zamanda doktorun başarılı olmasına da dikkat etmelisiniz. Yanlış uygulanan yöntemler hastanın sağlığını riske atabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Doktor flep yöntemini tercih ettiyse vajinanızın alt duvarında bulunan üçgen yapılı bir dokuyu üst duvara diker. Mikrocerrahi yöntemde hymen dokusunun yırtılan köşeleri birleştirilir. Eğer kızlık zarı dikimi fiyatları araştırması yaptıysanız ve geçmişinizde jinekolog muayene olduysanız vajina daraltma tercih edilebilir.

HandeHande