GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:06

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diyet ve spor programları uygulanması halinde kilo verimi olmayan hastalara uygulanan oldukça pratik bir uygulama olan mide balonu sonrasında beslenme düzenine dikkat edilmesi önem taşır. Uygulama sonrasında mutlaka dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenilmesi gerekirken spor programlarına da devam edilmelidir.

Aksi takdirde balon kasılma yaparak hastayı rahatsız eder ve güncel kilo veremeyerek kilo alımı devam edebilir. Balon işlemleri sonrasında beslenme yanı sıra kasılma ve krampların önlenebilmesi adına mutlaka bitki çayları tüketilmesi ve uzman doktorların önerilerine uygun davranılması gereklidir.

Mide Balonu Nedir?

Midenin içine yerleştirilmesinin ardından içinin sıvı ya da havayla şişirilen silikon balon mide balonu olup diyet ve egzersiz yapılarak kilo veremeyen kişilere uygulanır. Geçici bir kilo verme yöntemi olup sonrasında da sürece dikkat edilmesi önem taşırken ameliyat korkusu olan hastalar için önerilen pratik bir çözümdür.

Porsiyonların azaltılmasına ve yeme sıklığının giderilerek kilo verilmesine yardımcı olan balon işlemleri günümüzde sıklıkla tercih edilen etkili ve geçici bir zayıflama tekniğidir. Endoskopik yollarla gerçekleşen mide balonu uygulamaları zararsız ve yan etki yaratmayan pratik bir uygulama olup tek yarattığı olumsuzluk mide bulantısıdır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Genel anestezi altında endoskopik olarak gerçekleşen mide balonu uygulamaları acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Mide içerisine yerleştirilen balon yerleşmesi ardından uzman hekimlerin uygun gördüğü miktarda şişirilerek midede yer kaplaması sağlanır.

Silikon bir yapıda olan mide balonu kişinin doyma hissinin erken bir şekilde başlamasına yardımcı olarak kilo veriş sürecinde destek olan bir yöntemdir. Uygulamadan 6 ay ya da bir sene sonra çıkarılması önerilen balon işlemleri sonrasında da sürece dikkat edilmesi önem taşır. Aksi takdirde kilo alımı gerçekleşip uygulama başarısız bir şekilde sonuçlanır.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu fiyatları özelinde yutulabilir mide balonları elipse olarak adlandırılır ve tüm işlemlerden çekinen kişilerin tercih ettiği pratik bir işlemdir. Hap formunda olan elipse balon bol suyla klinik ortamında yutularak midede şişmesi sağlanır ve bu sayede kısa sürede kilo verişi gerçekleşir.

Balon ve geçici kilo verme uygulamaları sonrasında mutlaka düzene devam etmek, dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenme sağlamak önem taşır. Endoskopik yolla yerleşen balon uygulaması aksine birkaç ay sonra kendiliğinden dışarı atılarak kişinin süreç sonunda 20 kilo vermesi amaçlanır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu fiyatları açısından özel bir uygulama olan ve geçici bir şekilde kilo verimi sağlayan mide balonu uygulamaları endoskopik ve yutularak gerçekleşmesinden dolayı acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanır.

Son derece pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanan işlemler sonrasında kişilerin dengeli ve sağlıklı beslenmesi durumunda kilo verişi devam eder. Sağlamış olduğu avantajlardan dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilen mide balonları kilo veremeyen kişilerin memnun kaldıkları bir uygulamadır.

Kullanıcıların dikkat etmeleri ve sürece uygun davranmaları sonrasında kilo vermeleri kendilerine bağlı olup kimi insanların 20 kilo vermesi kimi insanların daha fazla kilo vermesi görülmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmamasından dolayı güvenli bir uygulamadır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Mide balonları ve yutulabilir formlar geçici kilo verme sağlayarak sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmelerini amaçlar. İşlemlerden önce mutlaka randevu alınarak detaylı süreç hakkında bilgi alınması önem taşır. Mide balonu fiyatları hakkında da öncesinde bilgi alınması önemli iken birçok farklı etken fiyatları etkileyebilir. Uygulamanın nasıl yapılacağı, hastane ve uzman hekim, hastanın durumu gibi etkenlerin öncesinde iyi bilinmesi ve detaylı bilgi alınması önem taşır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

HandeHande