GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:04

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction işlemi bir zayıflama yöntemi değildir. İnsanların vücutlarında farklı bölgesel konumlarda yağ aldırma ya da incelme işlemi için uygulanan tıbbi bir işlemdir. Bu işlem doktor ya da uzman kişi tarafından yapılmalıdır.

Liposuction Nedir?

Yapılacak olan liposuction işlemi bel, bacak, karın, basen, kalça gibi yağ oranının fazla olduğu yerlerine uygulanabilir. Vakumlama yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem yapıldıktan sonra istenilen yağsız bölgeye sahip olunacak ve bu etki yıllarca sürecektir. Liposuction işlemi güvenli bir işlemdir. Kadın erkek herkese yapılabilir. Son zamanlarda herkes tarafından tercih edilen bir işlemdir.  

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction işlemi vakumlama yöntemi ile ya da farklı cihazlar kullanılarak yapılan bir işlemdir. Yağ oranı fazla olan yere uygulanan bu işlem cihazlar kullanılarak inceltilir. Bu uzun süren bir işlem olmasa da seanslar hâlinde yağ oranı fazla ise zaman alabilir. Liposuction fiyatları oldukça uygundur.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction işlemi kesinlikle zayıflama yöntemi değildir. 18 yaşını doldurmuş olan ve vücudunun belirli yerlerinde yağlanma ile ilgili sorunu olan kişiler bu işlemi yaptırabilir. Bunun için öncelikle doktor muayenesinden geçmeli ve yapılacak işleme doktor karar vermelidir.

Hamileler ya da kalp sorunu olan kişiler bu işlem için kesinlikle doktor onayını almalıdır. Özellikle bu tip durumlarda işlem yapılmasına müsaade edilmez.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Her türlü yöntem olumlu sonuç vermektedir. Liposuction işlemi için kullanılan değişik yöntemler vardır. Bu yöntemler kişide yapılacak olan yağlanma bölgesine göre ya da vücut yapısına göre değişiklik gösterir.

Liposuction işlemi için kullanılan ve bilinen en talep gören yöntemlerden biri modern cihazlar ile yapılan vakumlama yöntemidir. Bu yöntem oldukça olumlu sonuç vermektedir. Yöntemler doktorların yapacağı vücut analizinden sonra belirlenir.

Her vücuda bu işlem yapılacak diye bir kural yoktur. Yapılacak olan analiz sonrasında liposuction için uygun olup olmadığı belirlenir ve ona göre yöntemin ne olacağına uzman doktorlar tarafından karar verilir. 

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Liposuction işleminin en çok tercih edildiği yerler vücudun bazı alanlarıdır. İstenilen her alana yapılan bu işlem vücudun bacak kol basen göbek kalça gibi alanlarına daha fazla yapılmaktadır. Bunun sebebi ise o bölgelerin daha fazla yağ bağlamasıdır. Liposuction fiyatları tercih edilmesinin bir diğer sebeplerinden biridir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı mıdır?

Liposuction işlemi yaptıran kişi için merak edilen sorulardan biri de bu işlemin kalıcı olup olmadığıdır. Bu işlemin ilerleyen zamanlarda kişiye vereceği hiçbir zarar bulunmaz. Zararın yanında hiçbir kalıcı iz bırakmayan bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.  Kalıcılığını yitirmeyip uzun zamanlar boyunca sonuçları kalıcıdır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Neler Yapmalıyım?

İşlemden sonra yaklaşık 6 saat herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Üç gün geçmeden vücut su ile temas etmemelidir. Herhangi bir şekilde vücut üzerine kimyasal içerikli krem, losyon ya da benzeri ürünler kullanılmamalıdır. Doktor kontrolleri aksatılmamalı ve hareketsiz kalınmamalıdır.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi İle mi Yapılır?

Liposuction işlemi kimi zamanlar genel anestezi ile de yapılır. Bu işlemin farklı farklı yapılma yolları ve çeşitleri var ise de kişi hangi yöntemi doktorundan istedi ise o yöntem üzerinden işlem gerçekleştirilir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları yöntem ve yapılacak işlere göre değişir. Genellikle uygun fiyatlardır. Merkezlerde çeşitli kampanyalar ve ödeme kolaylıkları da sağlanır. Liposuction fiyatları kişinin fiziğine yapılacak olan seans süresine kadar birçok faktör etkilemektedir.

https://www.doktoribrahimaskar.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

 

HandeHande