GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 10:01

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği günümüz tıp dünyasında yeni nesil cihazlar ve yöntemler sayesinde kolayca gerçekleşiyor. Teknolojinin getirdiği yenilikler medikal estetikte gözle görülür bir şekilde hissediliyor.

En yeni yöntemlerle yapılan burun estetiği burnun fonksiyonlarını koruyarak daha güzel görünmesini sağlıyor. Bu nedenle hem görsel hem de sağlık açısından tercih edilen burun estetiği kişinin kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Doğuştan ya da sonradan meydana gelen şekilsel bozukluklar uzman doktorlar tarafından yapılan burun estetiği ile düzeltilir. Böylece yüz hatları ile uyumlu güzel bir burun yapısı elde edilir. Bu durum kişilerin kendilerini psikolojik ve sosyal açıdan daha iyi hissetmesini sağlar. Burun estetiği fiyatları burundaki şekilsel bozukluğa göre değişir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Tıp dünyasında rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği burnun rahat nefes almasını sağlayarak görsel açıdan daha hoş görünmesini sağlayan cerrahi bir operasyondur. Kişinin ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda tecrübeli hekimler tarafından burun estetiği genel anestezi ile uygulanır.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatları iki farklı şekilde gerçekleşir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti şeklindedir. Her iki ameliyat türünün de kendine özgü özellikleri bulunur. Fakat kapalı rinoplasti dikiş izi barındırmaması nedeniyle daha fazla tercih edilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği görsel açıdan yüze uyumlu burun yapısına sahip olmak isteyen kişilere uygulanır. Sağlık amaçlı da tercih edilen burun estetiği daha rahat nefes almayı sağlayarak hastanın yaşam kalitesini yükseltir.

Burun Yapısı Nedir?

İnsan burnu genel itibariyle kemik, kıkırdak ve deriden oluşur. Bu nedenle yüzde altın ölçülerini yakalamak amacıyla burun estetiği uygulanır.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Burun estetiği maliyeti kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu durumun temel nedeni ise burundaki şekilsel bozukluklar ve hastanın beklentisidir. Bu nedenle burun estetiği olmak isteyen kişilerin uzman hekimlerle birebir görüşerek burun estetiği fiyatları hakkında fikir sahibi olması gerekir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Steril kliniklerde ve genel anestezi altında burun estetiği yapılır. Yapılan ön muayene doğrultusunda açık ya da kapalı rinoplasti hastaya uygulanır. Açık rinoplasti cerrahın işini kolaylaştıran bir operasyondur. Fakat operasyon sonrası hastanın yüzünde dikiş izi bulunur. Kapalı rinoplasti de ise ameliyat burun delikleri içerisinden yapılır. Bu nedenle kapalı rinoplasti sonrası gözle görülür herhangi bir dikiş izi oluşmaz.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği sağlıklı nefes almak ve hoş bir görünüm elde etmek amacıyla yapılır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Rinoplasti burundaki kemerli yapıyı düzeltmek, burun ucu düşüklüğünü ortadan kaldırmak, buruna güzel bir görünüm kazandırmak ve burun kenarında bulunan çöküntü alanları şekillendirmek isteyen kişilere yapılır.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun estetiği için yaş sınırı bulunuyor. Özellikle hastanın gelişim dönemini tamamlamış olması gerekir. Gelişim dönemini tamamlayanlara anestezi eşliğinde burun estetiği yapılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyat çeşitleri içerisinde açık ve kapalı rinoplasti, üç boyutlu burun estetiği ve tamponsuz burun estetiği operasyonları bulunur. Tercih edilen ameliyat türüne göre burun estetiği fiyatları belirlenir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrası hastalarda herhangi bir komplikasyon görülmediği takdirde 7-8 saat içerisinde taburcu olurlar. taburcu olan hastaların dinlenmesi ve beslenme düzenine dikkat etmesi gerekir. Ayrıca iyileşme sürecini kolaylaştıran sigara ve alkol gibi ürünlerden uzak durulması gerekir.

Ameliyat sonrası burun hassas olacağından dolayı dış darbelere karşı burnu korumak gerekir. Burun estetiği sonrası hastanın iyileşip normal hayata dönmesi 1 hafta ile 2 ay arasında değişir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/  bilgi için hemen tıklayın.

 

 

HandeHande