GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 09:05

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Çürüyen ya da enfeksiyon oluşan dişlerin çekilmesi yerine kurtarılmasını amaçlayan kanal tedavisi sıklıkla günümüzde uygulanan bir diş tedavisidir. Diş sinirinin çıkarılması sonrasında dişin onarılması şeklinde gerçekleşir ve diş üzerinde yer alan boşluk doldurularak diş onarılmasıyla tamamlanır.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Farklı nedenlere dayalı olan dişlerde çürüklerin oluşması belirli bir zaman sonrasında enfeksiyonlara neden olabilir. Bu durumun önlenebilmesi için dişlerin çürüklerden temizlenmesi gerekli olup enfeksiyon oluşumun engellenmesi için kanal tedavisi gerekli olur.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi ilk adımında diş röntgeni çekilerek dişin durumu belirlenir. Sonrasında anestezi uygulanarak diş sinirlerinin çıkarılması ve oluşan boşlukların doldurulması şeklinde devam eder. En son olarak delik kapatılır ve enfeksiyon sorunu giderilerek sağlıklı diş yapısına kavuşturulmuş olunur.

Kanal Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş tedavilerinde uzman hekimlerin uygun gördüğü adaylar oldukça önemlidir. Dişlerde şişlik ve enfeksiyon oluşması, çatlamış dişler, diş etinin şişmesi, derin çürükler gibi durumların oluşmasında kanal tedavisi ihtiyaç olur.

Kanal Tedavisi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kanal işlemleri öncesinde mutlaka diş durumunun bilinebilmesi için röntgen çekilmesi önemlidir. Röntgen sonrasında uzman hekimlerin onayıyla kanal tedavisi başlar. Anestezi ve tedaviye uygunluk belirlenerek süreç başlatılır ve sonrasında olabilecekler hakkında bilgi edinilerek sürece hazırlıklı olunur.

Kanal Tedavisi Sonrası Ne Yapılmalı?

Tedavilerden sonra doktorun yazacağı ağrı kesiciler kullanılarak ağrı oluşması engellenir. En az 3 saat boyunca bir şey yenip içilmemesi önerilerek uzun ömürlü kullanım olabilmesi için düzenli bakım yapılmalıdır. Yılda en az 2 kere diş muayenesi yaptırılarak dişlerin ömür boyu kullanılması için gerekli kontroller yaptırılmalıdır.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavilerin fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dişlerin sayısı, uygulanacak tedavi şekli, hekimlerin çalışmış olduğu merkezler gibi durumlar fiyatların farklılaşmasına etkendir. Bu nedenle mutlaka ön bilgi alınarak muayene olunmasında fayda bulunur.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Uygulanır?

Diş kaplama tedavilerinden olan lamine kaplama uzman hekimlerin uygun gördüğü herkese uygulanabilir.

Lamine Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Sağlam olan diş zarar vermeden yapılan lamine diş kaplama işleminin tedavi süresi oldukça kısa olup uzun ömürlü bir kullanım olanağı bulunur. Ayrıca bakım gerektirmez ve doğal diş görünümüne oldukça yakındır.

Lamine Diş Yapılmasını Gerektiren Durumlar

Lamine diş kaplama gerektiren durumlar genel olarak dişlerin uzatılması istendiğinde, koyu renk dişlere sahip olunması, kırık ya da çatlak oluşan dişlerin onarılması, dişlerin ayrık olması gibi durumlardır.

Anestezi Gerekli Midir?

Hastanın acı ya da ağrı hissi yaşamaması için lokal olarak anestezi uygulaması yapılır.

Lamine Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Lamine diş kaplama yapılan dişlerin ömürleri oldukça uzundur. Ekstra bir bakım yapılmasına gerek duyulmadan rutin bakımların yapılması yeterlidir. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım olanağı mevcuttur.

Lamine Kolay Düşer Mi?

Kolaylıkla kırılıp çatlama yapmayan lamine kaplamalar aşınma yapmazlar. Çok sert cisimlerin kırılması sonrasında düşme ya da çatlama olabileceğinden dolayı mutlaka dikkatli kullanmak gereklidir. Dişlerin kendi doğal yapısına yakın görülmesi sayesinde uzun ömürlü bir kullanımı mevcut olur.

Lamine Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama ve diğer diş tedavilerinde fiyatların görüşülmesi oldukça önemlidir. Dişlerin nasıl bir yöntemle tedavi edileceğine, diş sayısı ve uygulanacak olan tedavi şekli fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir.

Bu nedenle mutlaka öncesinde randevu alınarak bilgi alınması ve tedaviye uygunluğun belirlenmesi gereklidir. Bu sayede hem tedavi süreci hakkında bilgi alınırken maliyetlerin belirlenmesi de kolaylaşmış olur.

https://www.dentasya.com.tr/lamine-dis-kaplama/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

HandeHande