GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 14:18

Obezite Tedavisi için Ameliyat Çeşitleri

Obezite Tedavisi için Ameliyat Çeşitleri

Obezite Tedavisi için Ameliyat Çeşitleri

Obezite Tedavisi için Ameliyat Çeşitleri

Garantili obezite ameliyatı için ameliyat türleri mevcuttur. Bu türler arasında tüp mide ameliyatları ve mide balonları ön planda yer alır. En uygun ameliyat türü doğrudan doktorunuz tarafından belirlenebilir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite cerrahi müdahalesi sonrasında bilinmesi gerekenler mevcuttur. İlk olarak obezite ameliyatı sonra da hastalığa zemin hazırlayabilecek etkenlerden uzak durulmalıdır.

Günlük olarak düzenli bir şekilde spor yapılmalıdır. En uygun diyet çalışmaları yapılmalı ve günlük olarak bol miktarda taze sebze ve meyveler tüketilmelidir.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite demek anormal bir şekilde kilo alınması demektir. Bu sağlık sorunu çağımızda her yaştan bireylerde meydana gelebiliyor.

Obezite cerrahisi ameliyatları da bu nedenle yoğun bir şekilde yapılıyor. Ameliyat hızlı bir şekilde etkili oluyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası, Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrasında kısa sürede kilo verilir. 30 günde 15,50 günde 30 ve 180 günde ise 50 kiloya yakın kilo verilebilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Bu yönde ilgili doktor tarafından bilgilendirilme yapılabiliyor.

Obezite ameliyatından hemen sonrasında işe dönülebilir. Fakat sağlığın korunması adına obezite ameliyatı 1-2 gün sonrasında iş hayatına devam edilebilir.

Mide Balonu Tedavi Yöntemleri

Obezite hastalarına da uygulanan mide balonu doğrudan sönük tıbbi bir balonun şişirilerek mideye yerleştirilmesidir. Bu işlem sadece doktorunuz tarafından yapılabilir. Kolayca uygulandığından zorluk çekilmez.

Genel kapsamda mide balonu önemli bir tıbbi uygulamadır. Mide balonları aşırı yeme isteğinin kökten olarak yok edilmesi amacıyla uygulanır.

Bu tedavi uygulamasının en büyük artısı ise, yan etkisi olmamasıdır. Yani herhangi ağrı ve sızı görülmez. Bu nedenle güvenle tercih edilebilir.

Mide balonları söz konusu sorunu yaşayan herkese uygulanabilir. Bugün mide balonu uygulaması daha düşük fiyattan uygulanıyor. Bu doğrultuda ekonomik yönden avantaj sağlıyor.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Her tıbbi tedavinin kendine özgü uygulanışı söz konusudur. Bu bakımdan mide balonu uygulaması da sönük olan balonun şişirilmesi ve mideye aktarılmasıdır.

Bu işlem birkaç dakikada tamamlanır. Hastanın huzursuz olması söz konusu değildir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları da normal mide balonlarında olduğu gibi fazla yemek yeme alışkanlığını yok etmek amacıyla uygulanır.

Mide Balonu Fiyatları

2022 yılında mide balonunun fiyatları doktor klinikleri arasında farklıdır. Kalitesiz kliniklerde mide balonları güncel fiyatları biraz daha yüksektir. Bu nedenle mide balonları için profesyonel klinik tercih edilmelidir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Doktor tarafından da tavsiye edilen tüp mide ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere tıbbi özel bir tüpün doğrudan mide organına uygulanmasıdır.

Mideye takılan tüple birlikte mide daha düşük düzeyde ve sağlıklı bir şekilde öğün alabilir. Böylece hastanda kontrollü beslenme elde edilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bu uygulama özellikle obezite hastalarına uygulanır. Bunun haricinde tüp mide ameliyatı fazla kilolarıyla başı dertte olan hastalara da uygulanabilir.

Tüp mide cerrahisi uygulanabilmesi için ilk olarak hastanın muayene edilmesi gerekir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ameliyatı haricinde obezite ameliyatı ve mide balonları yapılıyor. Her 3 ameliyat modeli de genellikle benzer amaçlara hizmet ediyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar 1 ayda 15 kilo 50 günde 30 kilo ve 6 ay içerisinde ise 50 kiloya kadar kilo verebiliyor. Bu durum ameliyatı yapan klinik merkezinin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları ortalama olarak 55 ila 60 yaş aralığına kadar uygulanabilir.

Fakat bu yaş aralığındaki yüksek tansiyon, diyabet hastaları için tüp mide ameliyatları tavsiye edilmez.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatından sonra beslenmeye dikkat edilmelidir. Bu yönde günlük yağlı besinlerden minimum düzeyde tüketilmelidir.

Hareketsiz yaşam biçiminden uzak durulmalıdır. Gereken durumda diyetisyen uzmanından dahi en uygun beslenme programı talep edilmelidir.

HandeHande