GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 14:12

Liposuction Tedavi Yöntemleri

Liposuction Tedavi Yöntemleri

Liposuction Tedavi Yöntemleri

Liposuction Tedavi Yöntemleri

Genel anlamda liposuction, bedende yağların şekillendirilmesinde uygulanan bir yöntemdir. Bu teknikte değişik yöntemler de yapılabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction ile yağ adı verilen özel enstrümanlar ile yağlar alınır. Liposuction yapılacak olan bölgeye belirlenir lokal ya da genel anestezi altında işlem uygulanır.

Liposuction Öncesi

Liposuction operasyonu öncesinde hasta 6 saat öncesinden bir şey yiyip içmemesi gerekir. Gerekli olan tüm tahliller yapıldıktan sonra Liposuction yapılmalıdır.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction yaptıracak olan hastalarda cilt yapısının elastik olması gerekir. Cilt yapısı kırışmış ya da aşırı derecede sarsmış olan hastalarda bu işlem gerçekleştirilemez.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Tıp alanında yaşanmış olan yeni gelişmeler liposuction yöntemlerinde de gelişme sağlamıştır. Liposuction yöntemi ile biriken yağların alınması sonrasında vücutta yağ dağılımı düzenlenmesi olur.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları hastanın taleplerine göre ve kilosuna göre değişir. Farklı kilo oranlarına sahip olan hastaların liposuction operasyonu fiyatı aynı olmaz.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan karın germe ameliyatı, estetik cerrahi bir uygulamadır.

Karın germe ameliyatında karın duvarı kaslarının ve gergin olmasını sağlanarak fazla da ve deri ve yağları alınarak hastaya düz bir karın görüntüsü sunulur.

Genellikle hastalar liposuction işlemi sonrasında hastaneden bir ya da iki saat içinde taburcu edilebilir. Genel olarak liposuction operasyonu sonrasında hastanın bir süre korse takması gerekir. Ayrıca, liposuction işleminde açılmış olan delikler 48 saat içinde su geçirmez hale gelir.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi karın germe ameliyatı hastane ortamında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Tam ya da mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanırken karın germe ameliyatında hangi yöntemin uygun olduğu ve size yapılacak işlemin detayları hekiminiz ile görüşmeniz sonrasında açıklık kazanacaktır.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Hamilelik ya da aşırı kilodan dolayı gelişen karın sarkması sonrasında karın germe ameliyatına ihtiyaç duyulur. Bu ameliyat sonrasında hasta istediği görüntüye ulaşabilir.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Büyük miktarda kilo kaybı ya da doğum sonrası özellikle çoğul ya da büyük gebelik yaşayan kişilerde karın derisinin gevşemesi ve sarkması sonucu karın germe ameliyatı yapılır.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Genel kapsamda karın germe ameliyatı sonrasında bir hafta 10 gün boyunca 45 derecelik açıyla yatılması ve ev ortamında eğimli durulması gerekir.

Hasta 15 güne kadar normal aktif yaşamına başlayabilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken hususlar şu şekilde olması gerekir.

Hasta iyileşme sürecini tamamlayana kadar enfeksiyon kapmaması ve doktorun önerilerini aksatmadan yapması gerekir.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe operasyonunda hastaya operasyon esnasında anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmez.

Ameliyat sonrası ise hafif ağrıları olması normaldir. Gelişen kas ağrıları da doktorun tavsiye ettiği ağrı kesici ile giderilebilir.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Karın germe ameliyatında hastanın ihtiyacı ve talebine göre mini karın germe yöntemi ve tam karın germe yöntemi uygulanır.

Karın bölgesindeki problemin boyutunu ve bulunduğu yere göre en iyi sonuç alınacak yöntem doktor tarafından hastaya tavsiye edilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Genel itibariyle uygulama işlemine göre fiyatlar belirlenir. Bu kapsamda; mini karın germede karın germe ameliyat fiyatları daha az olur.

Bununla birlikte; tam karın germede, mini karına göre karın germe ameliyatı fiyatları daha fazla olabilir.

Aynı zamanda; doktorun tecrübesi ve bu konuda uzman olması da karın germe ameliyat fiyatları belirlenirken etkilidir.

 

HandeHande