GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:44

Bişektomi Estetiği ve Yöntemleri

Bişektomi Estetiği ve Yöntemleri

Bişektomi Estetiği ve Yöntemleri

Bişektomi Estetiği ve Yöntemleri

Hollywood yanağı olarak adlandırılan bişektomi ameliyatı yanağın inceltilerek estetik bir görünüm kazanması işlemine verilen operasyonun ismidir.

Fazla yağ dokusunun yanaktan alınması sonucunda ortaya ters üçgen şeklinde bir görünüm çıkar. Bu durum yanağın keskin ve şekilli bir forma sahip olmasına yardımcı olur.

Operasyonu gerçekleştiren uzmanın deneyimi ve uygulayacağı kombine işlemler neticesinde bişektomi fiyatları belirlenir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olan bişektomi ameliyatı 18 yaş üzeri kişilere uygulanır. Operasyon sırasında kullanılan anestezi hastanın ağrı hissetmesini önler.

Ağız içerisinden atılan kesiler yardımı ile yanaktaki fazla yağ hücreleri kontrollü bir şekilde çıkarılır. Böylece yanak inceltilerek daha belirgin bir hale gelir. Dikişler ağız içerisinden atıldığı için herhangi bir kötü görüntü ortaya çıkmaz. Yapılacak işlemlere ve hastanın genel durumuna göre bişektomi fiyatları hesaplanır.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Cerrahın deneyimi doğrultusunda bişektomi ameliyatı yaklaşık 45-50 dakika sürüyor.

Bişektomi Fiyatları

Bazı hastalarda yanakta bulunan yağ hücrelerinin %50’si alınır. Yanaktaki fazla yağ dokusuna göre bişektomi fiyatları hesaplanır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kulakların şeklini ve boyutunu değiştirmek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlara kepçe kulak ameliyatı ismi verilir. Ameliyat için erken dönem yaş aralığı oldukça avantajlıdır. Bu nedenle 5-6 yaşından itibaren kepçe kulak ameliyatı yapılır.

Uygulanan tedavi yöntemine göre kepçe kulak ameliyatı fiyatı belirlenir. Eğer cerrahi operasyon uygulanacak ise ön muayene sırasında hasta fiyatlar hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

Düşük riskli bir ameliyat olan kepçe kulak ameliyatı 4-5 yaşından itibaren uygulanabilir. Küçük yaştan itibaren kulakların hızla büyümesi ve yelken görünümüne sahip olması estetik açıdan kötü bir görüntüye yol açar.

Bu durum ilerleyen zamanlarda kişinin özgüven eksikliği yaşamasına neden olur. Dolayısıyla bu tür olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla kepçe kulak ameliyatı yani otoplasti cerrahlar tarafından uygulanır. Gelişen teknolojiye ve kullanılan yeni nesil cihazlara bağlı olarak kepçe kulak ameliyatı fiyatı belirlenir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı sırasında daha çok genel anestezi kullanılarak hasta konforu üst düzeyde sağlanır.

Hastanın şikâyeti doğrultusunda kulak kıkırdağı ve boyutu yeniden şekillendirilerek kulaklar geriye doğru yatık bir yapıya getirilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

İçerisinde ciddi riskler barındırmayan kepçe kulak ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Fakat küçük çocuklar bir gece gözlem altında tutulur. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı fiyatı hastanın yaşına ve yatış süresine göre belirlenir.

Lipödem Tedavisi Nedir?

Vücudun bazı bölgelerinde biriken yağ dokuları sonucu lipödem ortaya çıkar. Bu bölgeler daha çok uyluk ve kalça bölgesindir.

Lipödem halk arasında ağrılı selülit olarak da bilinir. Bu nedenle ilerleyen süreçlerde hastanın yatağa bağımlı hale gelmesine neden olur.

Deri altındaki bu yağ dokuları çeşitli tedavi yöntemleri ile iyileştirilir. Hastaya uygulanan tüm işlemlere lipödem tedavisi ismi verilir.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Ergenlik döneminin başlaması ile birlikte vücudun yağlanma sendromuna yakınlığı bulunması halinde gelişim gösterir. Genetik yatkınlık ve hormonal bozukluklar lipödemin ortaya çıkmasında etkilidir.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Lipödemin ne zaman başlayacağı hakkında net1 bilimsel bilgi bulunmuyor. Fakat genetik yatkınlık ve yağlanma bu problemi bulunan kişilerde lipödem daha sık görülür.

Bu nedenle lipödem ergenlik dönemiyle birlikte baş gösterir. İlk evre den itibaren zaman kaybetmeden lipödem tedavisi başlatılmalıdır.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödemin en yaygın belirtisi bacak uyluk ve kalça bölgesinde pürüzlü ve kabarık yağ dokularının oluşması, deride morarma ve soğukluk, ilgili bölgelerde ağrının oluşması ve vücudun şişkin görünmesi başlıca belirtilerdir. Bu belirtilerin hissedilmesi halinde lipödem tedavisi kaçınılmaz hale gelir.

 

 

 

HandeHande