GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:41

Rahim Filmi Nedir ve Neden istenir?

Rahim Filmi Nedir ve Neden istenir?

Rahim Filmi Nedir ve Neden istenir?

Rahim Filmi Nedir ve Neden istenir?

Rahim boşluğunu ve rahmin genel yapısını görüntülemek amacıyla kullanılan teknolojik cihazlara ve yapılan işlemlere HSG yani rahim filmi ismi verilir.

Bu işlem sayesinde rahimde oluşum gösteren kistler, miyomlar, tıkanıklıklar ve kitleler net bir şekilde görüntülenir.

Ayrıca, rahim filmi fiyatları Devlet Hastanelerinde ücretsiz çekilirken özel görüntüleme merkezlerinde ücretlidir.

Rahim Filmi Ne Zaman Çektirilir?

Rahim filmi herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak amacıyla âdet kanamasının başlamasının ardından çekilir.

Amaç olası bir gebeliğin zarar görmemesidir. Aksi takdirde kullanılan ilaç ve basınçlı işlem neticesinde gebelik son bulabilir.

Rahim Filmi Ne Kadar Sürer?

Donanımlı cihazlar sayesinde rahim filmi süresi oldukça kısadır. İşlem yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Dolayısıyla kısa sürede çekim işlemini tamamlayan teknolojik cihazların kullanılması rahim filmi fiyatları üzerinde etkili olur.

Rahim Filmi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Rahim filmi çekimi sırasında kullanılan kontrast maddesi sebebiyle hafif ağrı hissedilebilir. Bu nedenle hastanın isteği doğrultusunda anestezi kullanılır. Anestezinin kullanılması rahim filmi fiyatları üzerinde etkili olur.

Rahim Filmi Fiyatları

Radyolojik görüntüleme yöntemi olan rahim filmi fiyatları uygulamanın gerçekleşeceği özel görüntüleme merkezi tarafından belirlenir.

Bu nedenle önceden randevu alarak birebir görüşmek gerekir.

3 Tesla MR Nedir?

3 Tesla MR vücudun çeşitli bölgelerinden istenilen görüntüleri elde edilmesinde kullanılan ve teknolojik donanıma sahip cihazdır.

İçeriğindeki manyetik alan ve yüksek çekim gücü sayesinde çok fazla dokudan detaylı bir şekilde sinyal alır. Genel kapsamda 3 tesla mr çekimi son derece konforlu ve geniş bir alanda yapılır. Bu nedenle kapalı alan fobisi bulunan tüm bireyler bu görüntüleme sisteminden yararlanabilirler.

Günümüzde teknolojinin getirdiği en büyük avantajlardan biri olan 3 Tesla emar çekimi vücudun tüm bölgelerini detaylı bir şekilde görüntüler.

Bu görüntüleme cihazı sayesinde var olan hastalıklar erken dönemde tespit edilir. Cihazın yüksek çekim gücü ortaya çıkan sonuçların güvenirliğini üst düzeyde sağlar. Doktorların ve hastaların işini kolaylaştıran bu güvenilir cihazlar sayesinde doğru sonuçlar elde edilir.

Bu durum doğru tedavi yöntemleri ile insanların kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını kolaylaştırır. Bu özelliğinden dolayı 3 tesla mr cihazı sıklıkla tercih edilir.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

Emar çekimi öncesinde hasta işleme uygun kıyafet kullanır. Ardından sedye üzerinde hareketsiz bir şekilde uzanır.

Radyasyon içermeyen 3 Tesla emar ile hasta vücudundaki sağlıksız dokular ve problemler bilgisayar ortamına aktarılır.

3 Tesla MR’ın Avantajları Nelerdir?

Avantajlı bir uygulama olan 3 tesla mr cihazı kapalı alan fobisi bulunan herkese uygun tasarlanmıştır. Ayrıca kilo problemi bulunan kişilerde bu emar cihazını kullanabilirler.

Cihazın konforlu ve güvenilir olması ise bir diğer önemli avantajıdır.

3 Tesla MR Neden İstenir?

3 Tesla emar hastalardan doğru tanılama ve teşhis için istenir. Travmatik kazalar sonucu meydana gelen kırılmaları ve hasarlı dokuları tespit etmede kullanılır.

3 Tesla MR Ne Kadar Sürer?

Uzman kişiler tarafından çekilen 3 Tesla emar çekim süresi yaklaşık olarak 15 dakikadır.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık kuruluşu amacı ile hizmet yürüten görüntüleme merkezi konumundaki klinikler hastalara önemli konularda hizmet sunar.

Bu hizmetler içerisinde emar çekimi, rahim filmi, 4D ultrasonografi, BT koroner anjiyografi, ultrasonografi, dijital mamografi, bilgisayarlı tomografi, kardiyak ultrason gibi hizmetler verilir.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne kadar?

Her sağlık kuruluşunun kendine özgü kuralları ve prensipleri bulunur. Bu nedenle radyolojik görüntüler ve bu görüntülerin ücretleri hakkında detaylı bilgiler görüntüleme merkezi tarafından ilgililere duyurulur.

 

 

 

 

 

HandeHande