GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:33

Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi

Doğrudan saç ekimi olarak da tanımlanan Dhi saç ekimi choi adı verilen cerrahi kalem sayesinde donör bölgeden alınan saç kökleri herhangi bir işleme gerek duyulmadan kellik oluşan bölgeye direk nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilir.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi meydana gelen kadın ve erkek tüm bireylere kolaylıkla uygulanan Dhi saç ekimi saç köklerinin dışarıda geçirdiği süre kısa olduğu için kalıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Ayrıca uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun yapmış olduğu muayene ve tetkikler neticesinde uygun görülmeyen kişilere saç ekimi gerçekleştirilmez. Kişiden kişiye saç ekim işlemi farklılık gösterdiği için Dhi saç ekimi fiyatları da kişiye özel belirlenir.

Dhi Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Dhi saç ekim yöntemi Fue tekniği ile beraber kullanılır. Bu yöntem sayesinde başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Dhi saç ekimi fiyatları uygulama merkezi ve uygulamayı yapan doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Dhi saç ekimi fiyatları uygulanacak seans sayısı ve nakledilecek Greft sayısı dikkate alınarak belirlenir.

Saç Ekimi Nedir?

Genetik faktörler, yanlış beslenme alışkanlığı, hormonal hastalıklar, kemoterapi, kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı, deri problemleri saç dökülmesinin oluşmasına neden olur.

Dökülmeye karşı dirençli bölgelerden alınan sağlıklı ve güçlü saç kökleri dökülmenin olduğu alanlara özel cerrahi uygulamalar kullanılarak nakledilmesi işlemine saç ekimi denir.  Günümüzde saç ekimi fiyatları herkesin rahatlıkla yaptırabileceği uygun düzeyde bulunuyor.

Saç ekimi cerrahi bir uygulama olduğu için uygulamayı yapacak olan kişilerin alanında uzman medikal estetik sertifikaya sahip plastik cerrahlar veya estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirirler.

Ayrıca tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar doğacaktır. Saç ekimi fiyatları çok düşük olduğu için uzman olmayan kişilerin tercih edilmesi ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Uygulama merkezi ve uzman seçerken gerekli yasal izinlerinin olması önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim işlemi temel olarak donör bölgeden Saç kökü yani greftlerin alınarak önceden sınırları belirlenmiş alanlara ekilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Öncelikle uygulama öncesinde donör bölge ve Ekin gerçekleştirilecek bölgelere lokal anestezi uygulanır.

Daha sonra greftler toplanarak özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Kellik veya seyrelme meydana gelen bölgelere belli açı ve sıklıkta kanal açılır, toplanan greftler bu kanallara yerleştirilerek işlem tamamlanır. Saç ekimi fiyatları greft sayısı dikkate alınarak belirlenir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi kadın ve erkek sağlıklı tüm bireylere rahatlıkla uygulanabilir. Ancak uygulama öncesinden uzman doktorun gerçekleştireceği tetkikler neticesinde uygun görülmeyen kişilere saç ekimi gerçekleştirilmez. Donör bölgeden yeterli sayıda greft bulunmayan, saç dökülmesi devam eden kişilere, ileri derece kronik rahatsızlığı bulunan kişiler için uygun değildir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi günümüzde Fue yöntemi kullanılarak gerçekleştiriliyor. Fue yöntemi içerisinde farklılık bulunan alt yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Safir saç ekimi, Dhi saç ekimi, robotik saç ekim yöntemleri ile doğal ve kalıcı saçlara sahip olmak mümkündür.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları transfer edilecek greft sayısı, uygulanacak saç ekim yöntemi, uygulamayı gerçekleştirecek doktora göre değişkenlik gösterir.

Safir Saç Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır?

Teknolojik gelişmeler her alanda olduğu gibi saç ekim alanında da ileri teknik ve yöntemlerin kullanılmasına olanak sunmuştur. Bu yöntemler arasında doğal safir taşı kullanılarak elde edilen ve vücuda herhangi bir yer zararı bulunmayan safir uçlu kalemler saç ekim işleminin daha kolay, iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlamıştır.

Safir saç ekimi fiyatları verilen hizmetin içeriğine göre belirlenir. Ulaşım ve konaklama dahil farklı hizmetlerin içerisinde bulunduğu paketler fiyatlarında farklılık göstermesine neden olur.

Safir Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi diğer fue yöntemlerinde olduğu gibi saç kökleri alındıktan sonra kalınlıklarına göre özel bir solüsyon içerisinde gruplandırılarak bekletilir. Saç ekimi gerçekleştirilecek bölgeye belli bir açı ve sıklıkta safir uçlu kalemler sayesinde kanallar açılır. Bu kanallara donar bölgeden toplanan saç greftleri uzman kişiler tarafından ekilir. Safir saç ekimi fiyatları tüm bu aşamalar dikkate alınarak belirlenir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Çok ince yapısı sayesinde saç derisine minimum düzeyde hasar oluşmasına neden olan fakir uçlar saç ekim sonrasında iyileşme sürecinin kısa olmasına olanak sunuyor. Saç ekim sonrasında belli bir süre ekim gerçekleştirilen bölge kaşıma, dokunma, ovalama gibi tüm dış etkilerden muhafaza edilmelidir. Sportif faaliyetlere belli bir süre ara vererek saç köklerinin tutunması beklenir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları görünüşüne önem veren kişiler için önemsenmeyecek düzeylerde bulunmaktadır. Ekonomik olduğu kadar kalıcı olması tercih edilmesini sağlamıştır.

 

 

HandeHande