GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:14

Rahim Filmi

Rahim Filmi

Rahim Filmi

Rahim Filmi

Jinekoloji tedavileri öncesinde doğru tedaviyi uygulamak için tercih edilen bir tetkiktir. Bu tetkik sayesinde fallop tüplerinde ve yumurtalıklarda var olan sorunlar tespit edilir. Çok geniş kullanım alanı olduğu ve doğru tespit ihtimalini artırdığı için sık uygulanır. Tüp bebek tedavi sürecinde rahim filminin avantajları bulunur. Rahim filmi fiyatları tüp bebek tedavi sürecinde olan anne adaylarına tedavide kolaylık sağlar.

Evlenme yaşının ilerlemesi, çocuk isteğinin azalması ve genetik problemler nedeni ile erken dönemde çocuk sahibi olmayan ve ilerleyen yaşlarda çocuk sahibi olmakta zorlanan çiftler tüp bebek tedavisine başvurur.

Anneden kaynaklı sağlık sorunu olduğu düşüldüğü zaman ya da annenin taramaları yapılırken rahim filmi işlemine başvurulur. Bu sayede doğru tedavi uygulanır ve genellikle ilk denemede gebelik sağlanır. Tüp bebek tedavisinin maliyetini azaltan bir uygulama olduğu için rahim filmi ücreti makul fiyatlardadır.

Rahim Filmi Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde hastanın rahat ve konforlu olmasını sağlamak için hafif anestezi verilmesi ile başlanır. Enfeksiyon riskini engellemek için rahim ağzı steril edilir. Rahim ağzından uygun sıvı verilir ve tüplere kadar ilerlemesi beklenir.

Serviks bölgesinden ucunda kamera olan kanül ile girilir. Verilen sıvı rahim içi hücrelerinin daha homojen olmasını sağladığı için net bir görüntü elde edilir. Uygulaması kolay ve kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Rahim filmi ücreti fiyat bakımından anne adaylarının tedavisini etkileyen özel bir tetkik olduğu için yapılan hastaneye göre değişebilir.

Özellikle tüp bebek ve over kanseri gibi ciddi tedavilerin yönlendirilmesinde büyük katkılar sağlar. Hastalıkların altında yatan nedenlerin araştırılması uzun zaman alabilir.

Böyle durumlarda tedavi maliyetleri giderek artar. Rahim filmi kısa sürede doğru teşhis konulmasını sağladığı için avantajlıdır. Bu nedenle rahim filmi ücreti göz önünde bulundurmadan önce doktorunuz tavsiye ederse mutlaka çektirmelisiniz. 

Rahim Filmi Fiyatları

Rahim filmi fiyatları tedavi sürecini önemli ölçüde etkilediği düşünülürse rahim filminin yapıldığı hastanenin özellikleri de önemlidir. Filmin çekildiği kliniğin bulunduğu merkezi konuma, işlem süresine, hekimin işlem ücretine, anestezi tekniğinin kullanılıp kullanılmadığına ve hekimin bu alanda tercih edilme derecesine göre değişir.

Kaliteli ve insan sağlığını ön planda tutan kurumlar her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Aksi halde hem zaman hem de sağlık yönünden kayıplar yaşayabilirsiniz. Özel kliniklerde rahim filmi fiyatları işlem maliyetlerinin değişmesine neden olabilir.

Açık Emar Nedir?

Teknolojinin ilerleme amacı insan sağlığının sürdürülmesi ve korunmasıdır. Hastalıkların erken teşhis edilmesi, doğru tanının konulması ve tedavide zaman kazanma amacı ile tetkikler her zaman geliştiriliyor. Açık emar teknolojisi de görüntüleme tekniklerinin en son teknolojiye sahip olan ürünüdür. Farklı hastalıkların tespiti için sık başvurulan bir görüntüleme yöntemi olduğu için önemlidir.

Bir tarafı kapalı diğer üç cephesi açık olan ve diğer emar cihazına göre daha büyük boyutlara sahip yeni tetkike açık emar denir. Kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinin belirlenmesinde tercih edilir. Kullanım alanı çok geniştir. Kolay uygulanabilmesi, yan etkisinin az olması ve hastaların konforunun yüksek olması nedeni ile çok sık tercih edilir.

Açık Emar Kimlere Uygulanır?

Kapalı ortama girdiğinde nefes darlığı sorunu yaşayan, felç gibi hareket kısıtlılığı olan ve tek başına bu tetkiki yaptıramayan, bebek ve çocuk yaştaki uzun süre aynı pozisyonda kalamayan hastalara uygulanır. İşlemin sağladığı en büyük avantaj hastaların refakatçilerinin de yanlarında olabilmesidir. Bu sayede hastalar için işlem açık emar ile daha konforlu hale gelir.

Anestezi İle Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim filmi rahim içi yapıların değerlendirilmesi, herhangi bir kitlenin olup olmadığının kontrolü ve diğer sağlık sorunların değerlendirilmesi için uygulanan bir işlemdir. Rahim içi uygulama nedeni ile işlem sırasında ağrı ve acı hissi oluşumu normaldir.

Dayanılmayacak derecede bir ağrı olmasa da anestezi uygulaması ile çok daha konforlu bir hale getirilebilir. Hafif derecede anestezi uygulaması ile yapılır.

HandeHande