GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:06

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, son yıllarda daha popüler olan uygulamalardandır. Ciltteki yıpranma ve kırışıkların daha geç meydana gelmesini sağlar.

Medikal cilt bakımı fiyatları, geniş bütçeye hitap eden bir uygulamadır. Ciltteki kırışıklık, siyah nokta, sivilce ya da akne izleri olan bireyler kolaylıkla cilt bakımı yaptırabilir. Aynı zamanda; cilt bakımı oldukça uygundur.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımında gözenekler ve sivilce izlerinin meydana getirdiği lekeler temizlenir. Cilt üzerinde yapılan işlemler sayesinde ferah ve temiz bir cilt meydana gelir. Ortalama 2 saat içerisinde sona erer.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımı aşamalarında ilk olarak yüzeysel temizleme yapılır. Ardından cildin alt tabakasında meydana gelen sebumlar ve toksinler temizlenir. Peeling yapılarak cilt ölü derilerden arındırılır.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medikal düzeyde yapılan cilt bakımı, cildin üzerinde canlılık ve parlaklık sağlar. Siyah nokta, birikmiş yağlar, makyaj kalıntılarını temizler. Ciltteki nem düzeyinin artmasını sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Medikal cilt bakımının faydaları saymakla bitmez. Cildin eski parlaklığına kavuşmasını sağlar. Daha geç yaşlanma etkisi sunar.

Cilt sağlığının uzun yıllar boyu korunması açısından önem taşıyan bir uygulamadır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Medikal cilt bakımı sonrasında güneş ışınlarından korunmak gerekir. Dış faktörler ve hava değişikliklerine karşı cilt hassasiyet gösterir.

Medikal cilt bakımından sonra doğru bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakımı fiyatları, uygulama seansına, uygulanacak olan cilt problemine, klinik seçimine göre değişir.

Cilt bakım seansları arttıkça fiyatlarında da artış meydana gelir. Kampanyalı fiyatlar sayesinde cilt bakımı uyguna denk gelecektir.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi, günümüzde pek çok hastalığın ve cilt problemlerinin tedavisinde uygulanan yöntemlerden biridir.

Yaraların dezenfeksiyonunda, enfeksiyonların giderilmesinde, selülitlerde ozon gazı uygulanması işlemine verilen isimdir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisinde herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. Hastadan alınan kan oksijen ile karıştırıldıktan sonra damar yolundan ya da kas içinden geri verilir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisi, kalp hastalarına, kanser hastalarına, kronik enfeksiyonlarda, hepatit hastalarında, sistit, migren ve kulak enfeksiyonu olanlarda, bağırsak hastalarında, kronik ağrı problemi olan hastalarda uygulanabilir.

Uygulama alanı oldukça geniştir.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılabilmektedir?

Ozon tedavisi, enfeksiyon ve yaralarda iyileşmenin hızlı bir şekilde olması için uygulanır. Bağışıklık sistemini uyaran ozon tedavisinin uygulanabileceği hastalıklar oldukça fazladır.

Herhangi bir zararı olmadığından çeşitli hastalıklarda en iyi tedavi yöntemlerindendir.

Ozon Tedavisinin Zararları Nelerdir?

Uzun yıllardan beri uygulanan ozon tedavisinin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Fakat normal dozdan fazla alınması durumunda irritan yoldan zarar verebilir.

Bu durumda akciğer tahribatı meydana gelebilir.

Ozon Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

Ozon tedavisi majör ve minör terapi yöntemleriyle uygulanabiliyor. Ortalama 20 dakika kadar süren ozon terapi fiyatları çeşidine göre değişebilir.

Hastalığın çeşidine göre uygulanacak tedavi çeşidi de belirlenir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Ozon tedavisi, hamilelerde, aşırı alkol kullanan bireylerde, hipertiroidi hastalarında, kansızlık olan kişilerde, hemofili hastalarında uygulanmaya uygun değildir.

Geniş bütçeye ozon tedavisi hitap eder. Bu sayede günümüzde hastalıklarla baş eden bireyler ozon tedavisinden faydalanabiliyor.

Ozon Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ozon tedavisi sonrasında doktor tarafından söylenilen tüm noktalara uyulması gerekir. Tedavinin başarıyla yerine gelmesi için uzman doktor görüşü önem taşır.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Uygulanacak olan kliniğe, seans sayısına, uzman doktora göre ozon terapi fiyatları değişkenlik gösterebilir.

HandeHande