GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 11:58

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Jawline dolgusu yüzün daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar nokta dolgu ile yüze ve şekli verilerek görünüm olarak daha estetik olması amaçlanır. Bu işlem ile yüz boyun ve gıdı arasındaki denge sağlanır. Keskin hatları olan bir çene görünümü meydana gelir. Ayrıca dolgu işlemi ile gıdı sorunu da ortadan kalkmış olur.

Yüzün alt kısmında bulunan ve yüz bölgesi olarak adlandırılan yüz hattına jawline dolgusu uygulanır. Jawline dolgu daha köşeli bir yüze sahip olmak isteyen kişiler için yapılabilen bir operasyondur. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir estetik trend haline gelmiş olan bu dolgu işlemi erkekler ve kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Jawline Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline dolgu işlemi öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanır ardından bireyin ihtiyacı doğrultusunda çene bölümünün belirli noktalarına hyalüronik asit dolgusu enjekte edilir. Jawline dolgu işlemi yaptıranlar genellikle işlem sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik ve sertlik hissedilir. Ancak bu durum hekimler tarafından normal olarak karşılanır.

Jawline dolgu işleminden sonra bir hafta boyunca istirahat etmek çok önemlidir. İşleme takip eden iki hafta sonrasında yapılan dolgu doku ile bütünleşir ve bölgede yumuşama başlar. Jawline dolgu işlemi yaptıran kişiler operasyondan bir hafta ya da 10 gün sonra normal yaşamlarına geri dönebilir.

Dövme Sildirme Nedir?

Kalıcı dövmelerin belli bir zaman sonra farklı nedenlerden dolayı sildirilmesi istenebilir. Bu noktada uzmanların önerileri dövme işlemi yapılmadan önce iyi düşünülüp buna göre karar verilmesidir. Çünkü dövme sildirme işlemi zor ve zahmetli bir süreçtir.

Dövme sildirme işleminde kullanılan lazer cihazları deri içindeki boya maddesini parçalar ve yok eder. Bu işlem ile deri üzerinde iz bırakmadan dövme silinmesi mümkün olur.

Dövme işleminin yapılacak olduğu alanın büyüklüğüne bağlı olarak işlem süresi değişir. Ayrıca dövmede kullanılan boyalar da dövme seanslarının ne kadar süreceği konusunda etkendir.

Dövme Sildirme Yöntemleri

Lazer kullanılarak dövme sildirme işlemi kısa sürelidir. Tedavi edilecek alana bağlı olarak dövme sildirme işleminin süresi farklılık gösterir. Dövme sildirme işleminin seansı en fazla otuz dakika kadar sürer.

Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme sildirme seansları altı ila sekiz haftaya kadar sürebiliyor. Her seans sonrasında deri üzerindeki kabuklanma 3 ya da 4 gün içerisinde geçebiliyor.

Dövme sildirme seanslarının süresine bağlı olarak dövme sildirme fiyatlarında değişiklik görülür. Bu nedenle dövme sildirme fiyatları ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Ben Aldırma Nasıl Uygulanır?

Ben aldırma işlemi mutlaka uzman hekimler tarafından kontrol edilmeli ve steril bir ortamda yapılmalıdır. Benler çoğu zaman doğuştan olsa da sonradan da çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Estetik olarak rahatsızlık veren bu benler için ben aldırma işlemi yapılabilir.

Ben Aldırma Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır?

Ben aldırma işleme oldukça pratik bir şekilde yapılır. Lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeye işlem sonrasında küçük bir dikiş atılır. Eğer alınması istenen ben risk unsurları taşıyorsa alındıktan ben aldırma işlemi öncesinde küçük bir parça alınarak hemen patolojiye gönderilmelidir.

Ben Aldırma Tedavisi Fiyatları

Estetik açıdan rahatsızlık veren benler lazer yöntemi ile tedavi edilecekse mutlaka iyi huylu bir ben olmalıdır. Eğer alınması istenen ben büyük boyutta değilse işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Ben aldırma tedavisi fiyatları işlemin yapılacağı hastaneye ve uygulanacak olan yönteme bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle fiyatlar hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir.

 

HandeHande