GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2022 11:38

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Kıl köklerine hasar vererek tekrar çıkmasını engelleyen uygulamaya lazer epilasyon denir. Teknolojinin gelişmesi ile istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak mümkündür. Önceki yıllarda sadece kadınlara yapılan bu uygulama günümüzde erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle sırt ve bel bölgesinde yoğun kıllanma sorunu yaşayan erkekler için büyük kolaylık sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Cilt yüzeyinde sedef ve egzama gibi rahatsızlığı olmayan herkese bu işlem uygulanabilir. Kanser tedavisi gören, hamileler, tatilde güneşlenme planı olanlar ve cildi aşırı hassas olan kişiler için uygun değildir.

Lazer ışınları koyu tenlilerde etkisi azalan ışın türüdür. Bu nedenle tatil dönüşü hemen uygulanması istenilen etkiyi vermeyeceği için önerilmez. Lazer epilasyon için kimin uygun olup olmadığına gerekli kontrolden sonra hekim karar verir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücudun tüm alanlarında isteğe bağlı olarak uygulanabilir. Lazer epilasyon için kullanılan cihazların başlıkları özel yapımdır. Bu nedenle ileri teknolojiye sahip cihazlar tüm vücut bölgelerinde mükemmel sonuçlara sahiptir.

Sadece cilt yapısı farklı olduğu için seans sayıları değişiklik gösterebilir. İstenmeye tüylerden kurtulmak için tüm vücuda lazer epilasyon yapılabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Son yıllarda en sık kullanılan iki farklı lazer türü vardır. Lazer işlemi kullanılan cihazın teknolojik özelliklerine göre de çeşitlendirilebilir. Ancak genel olarak bakıldığında iğne lazer ve buz lazer olmak üzere iki çeşittir.

İğne lazer buz lazer sonrasında kalan sarı ve ince tüyler için son işlem olarak tercih edilebilir. Bunun yanında genetik olarak kıl yapısı ince ve kıl rengi sarı olan kişiler iğne lazer uygulamasını tercih edebilir. Lazer epilasyon fiyatları kullanılan işlem yöntemine göre değişiklik gösterir.

Erkek Lazer Epilasyon Hizmetleri

Testesteron hormonunun fazla salgılanması ile erkeklerin sırt ve bel bölgelerin rahatsız edici kıllanmalar yaşanabilir. Bunun yanı sıra bacak ve kol altı gibi özellikle yaz aylarında terleme işleminin yoğun olduğu alanlarda yaşanan kıllanmalar nedeni ile epilasyon işlemine ihtiyaç duyulabilir. Erkek lazer epilasyon fiyatları kadınların ki ile farklı değildir. Hesaplama yapılırken yine aynı kriterler göz önüne alınır.

Erkekler eski dönemlerde daha bakımsız ve vücut tüylerine karşı işleme gerek duymayan bir anlayışa sahiptir. Günümüzde estetik ve güzel görünme algısı değiştikçe bakımlı ve kişisel bakıma özen gösteren erkek sayısı her geçen gün artıyor. Erkek lazer epilasyon işleminin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi bakımlı olmaktır.

Erkekler İçin Hangi Lazer Epilasyon Türleri Yapılır?

Erkeklerin kıl kökleri kadınlara göre daha sert ve kalındır. Ayrı kıl rengi de koyudur. Bu nedenle lazer ışınları tarafından daha iyi görünür ve işlemin etkisi fazladır. Uygulanan lazer tekniklerinden hemen hepsini erkekler tercih edebilir. Ancak işlemin sonucundan memnun kalmak için mutlaka uzman tarafından değerlendirme yapılarak uygun seans sayısının ve lazer tekniğinin belirlenmesi gerekir. Erkek lazer epilasyon işlemi de planlanarak uygulanmalıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Genel olarak bakıldığında lazer epilasyon fiyatları belirlenirken işlem süresi, uygulanacak alanların sayısı, işlem tekniği, kliniğin bulunduğu konum, kullanılan cihazın markası ve kıl köklerinin özellikleri dikkate alınır. Bu nedenle epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz de mutlaka araştırma yapmalısınız.

Günümüzde kadınların taleplerinin üzerine erkeklerin de lazer yaptırma talebi arttığı için farklı hastane ve güzellik merkezlerinde bu işlemler veriliyor. Hizmet veren kurumun artması nedeni ile işlem kalitesinde düşme ve farklı fiyat politikası karşımıza çıkıyor. Özellikle erkek lazer epilasyon hizmeti veren kurumlar her yıl artmaktadır.

 

HandeHande