EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-03-2022 10:01   Güncelleme : 11-03-2022 10:01

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

 

Çevirilerde en çok talep edilen türler arasında noter onaylı tercümeler yer alır. Tüm evrak ve belgeler için yapılan bu tercüme için her zaman geniş dil desteği sunulur. Noter onaylı tercüme bürosu tarafından yapılan çevirilerde yeminli tercüman dil okulu sertifikası, lisans diploması gibi belgelere sahiptir. İçerik olarak bakıldığında yeminli tercüme ile noter onaylı tercüme işlemleri benzer niteliktedir. Tercüme tamamlandıktan sonra onaylı ve kaşeli imzalı şekilde kullanıcıya teslim edilir. Bu sayede evrak resmi belge niteliği kazanacaktır.

 

Noter onaylı belgelerde evrakların noterden alınması için ek bir ücret ödenmesi gerekir. Bu durumda ödenecek olan tutarın miktarı yoğunluk ve belge türüne göre farklılık gösterir. Fiyatlarda her yıl için güncellemeler yapılır. Net fiyatları öğrenebilmek için belge özellikleri incelenmeli ve ona göre fiyat teklif edilmelidir. Teklife onay verildiğinde tercüme işlemlerine başlanacaktır. Her bir tercüme belgesi için süreç hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlanacaktır. Çevirilerde daima temel amaç müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

 

Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

En çok talep gören noter onaylı tercüme belgeleri arasında transkript, diploma ve denklik belgeleri, bilirkişi raporları, dava dilekçeleri, iş teklif sözleşmeleri, mahkeme ve şirket evrakları, emlak ve gayrimenkul alım satımları, nüfus cüzdanı, ehliyet, kimlik, vekaletname ve pasaport yer alır. Her bir evrak için tercüme belge türüne özel olarak gerçekleştirilir. Belge türü fiyatlandırma açısından da önemli olacaktır.

 

Tercümelerde noter onay süreci belli bir düzen halinde ilerler. Yapılan incelemelerin ardından belgede noterin ve tercümanın imzası yer alır. Belge ilgili üst makamlara gönderilir, kabul alması için uğraşılır. Onay aldıktan sonra belge kullanıma hazır olur. Tüm bu süreçlerin sorunsuz şekilde yürütülebilmesi için profesyonel tercümanlarca tamamlanması gerekir.

 

HandeHande