FUTBOL
Giriş Tarihi : 01-03-2022 10:35   Güncelleme : 01-03-2022 10:35

NBA’de Gerçekleşen Takas Döneminin Listesi

NBA’de Gerçekleşen Takas Döneminin Listesi

NBA’de Gerçekleşen Takas Döneminin Listesi

NBA’de Gerçekleşen Takas Döneminin Listesi

Uzun zamandır beklenen NBA takas gecesi 10 Şubat Perşembe günü Türkiye saatlerine göre akşam 11’de son buldu. NBA’de gerçekleşen takas döneminin listesini sizler için derledik. NBA’de yaşanan son takas gelişmelerinden biri hararetli geçen takas döneminde sezona damga vuran isim gözde oyunculardan James Harden-Ben Simmons takası oldu. Kolaybet genç oyuncu Ben Simmons, geçen sezonu 14,3 sayı ortalaması ile tamamlamıştı. 32 yaşındaki yıldız oyuncu Harden içinse geçen sezon beklentilerinin altında geçmişti. Harden, geçen sezonki başarısız yaklaşımına rağmen sezonu 22,5 sayı ortalaması ile tamamlamıştı.

 

NBA’de Gerçekleşen Harden Takası

Philadelphia 76ers takımı, takasla Harden’ın yanı sıra Paul Millsap’ı da kadrosuna kattı. Ortalamasını sürekli yükselten Millsap’ın katılımı, Harden ile birlikte Philadelphia 76ers’e güç verecek bir yenilik oldu. Kariyerinde defalarca all-star seçilen Harden’ın, aynı kaynaklarla oynayamayacak olsa da yeni takımında yüksek performans sergileyeceği öngörülüyor. Brooklyn Nets’in takas ve elde ettiği ilk tur draft hakkı neticesinde takımına kattığı yıldız isimler şu şekilde:

  • Ben Simmons
  • Seth Curry
  • Andre Drummond

NBA’de Gerçekleşen Tüm Takaslar

Utah Jazz, Juancho Hernangomez’i San Antonio’dan aldı.  Nickell Alexander-Walker’ı ise Portland’dan takımına transfer etti. Portalnd ise takımına Jazz’dan 2 yeni ismi kadrosuna dahil etti diyebiliriz. Kolaybet giriş İngiliz kökenli kısa Forvet oyunculuğu ve şutörlük yapan Joe Ingles’in yeni takımı olan Portland Trail Blazer’da tam olarak hangi pozisyonda yer alacağı ise henüz açıklanmadı. Elijah Hughes’u da kadrosuna alan Portland, Nickeil Alexander-Walker’ı verirken ikinci tur seçimi hakkını da elde etti. Yapılan diğer takaslar ise şu şekilde:

  • San Antonio Spurs, Utah Jazz’la ikinci tur için anlaşmaya girerken Portlland’dan ise Tomas Satoransky’yi aldı. Önceki dönemde Bulls forması giyen Storansky’nin avantajlı bir oyuncu olması sayesinde San Antonia’ya başarı getireceği düşünülüyor.
  • Oklahoma City Thunder, Okpala’yı Miami Heat’den aldı. Turlardan ziyade oyunculara önem veren Thunder için stratejik bir seçim yaptığı öne sürülüyor.
  • Indiana Pacers 3 yeni ismi kadrosuna katarken Sacramento Kings de 2 oyuncu ve ikinci tur seçim hakkı kazandı.


Kolaybetkolaygir.com

HandeHande