GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2022 19:14   Güncelleme : 08-02-2022 19:14

Erick Pulgar Kimdir? Galatasaray’a Yeni Pitbull

Erick Pulgar Kimdir? Galatasaray’a Yeni Pitbull

Erick Pulgar Kimdir? Galatasaray’a Yeni Pitbull

Erick Pulgar Kimdir? Galatasaray’a Yeni Pitbull

Transfer çalışmalarına hız kazandıran Galatasaray’da hedef Fiorentina’nın orta sahası pitbull lakaplı Erick Pulgar. Fransız basınının yaptığı haberlere göre bitme aşamasına gelen transfer, Galatasaray taraftarlarını şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Dumanbet sarı kırmızılı taraftarlar ise Erick Pulgar kimdir araştırmaları yapmaya başladı bile. Galatasaray’ın yeni Melo transferi olarak adlandırılan Erick Pulgar hakkında tüm detaylar haberimizde.

Erick Pulgar Kimdir?

15 Ağustos 1994 yılında doğan Erick Pulgar, Fiorentina’nın orta sahasında forma giyen Şilili futbolcudur. 1.87 boyunda olan Şilili futbolcu, 78 kg ve sağ ayaklı. Bu sezon İtalya Serie A’da 4 kez ilk 11 şansı bulan Erick Pulgar, 1 asist yaparken herhangi bir gol katkısında bulunmadı. Şilili futbolcu aynı zamanda 2 kez de sarı kart gördü.

Yeni Melo: Erick Pulgar

Agresif bir oyun stiline sahip olan Erick Pulgar, bu yönü ile bir dönem Galatasaraylı taraftarların sevgilisi Felipe Melo’ya benzetiliyor. Rakip takım oyuncuları ile fiziksel teması oldukça seven Pulgar, aynı zamanda Melo gibi taraftarları coşturmayı bir hayli seviyor. Erick Pulgar’ın en öne çıkan özelliği ise top kapma. Şilili orta saha oyuncusu sakatlık tehlikesini göze alarak topu almak için riskli temaslara dahi giriyor. Dumanbet giriş İşte Galatasaray’ın yeni Melo’su Erick Pulgar’ın artıları:

  • Uzaktan şutlarda oldukça etkili bir isim. Duran toplarda topun başına geçmeyi seviyor.
  • Defansif yönü kuvvetli olmasına rağmen pas yüzdesi de oldukça başarılı. Takımını atağa çıkarmayı seviyor ve pas trafiğinde aktif olarak rol oynuyor.
  • Oyunun yönünü başarılı bir şekilde değiştirebiliyor. Aynı zamanda oyunu yönlendiren isimlerden birisi.
  • Uzun paslar ile takım arkadaşlarını 3.bölgeye yığabiliyor.
  • Duran top kullanmadığı zamanlarda ceza sahasını karıştırarak kafa ile gol bulmayı deniyor.
  • Fizik olarak güçlü bir oyuncu. Topu kazanmak için savaşıyor.
  • Rakip takım atağa çıkmak istediğinde hızlı bir şekilde markaj yaparak engellemeye çalışıyor.
  • Oyun kurma konusunda etkili bir isim. Takımının oyun kurmasına katkı bulunarak takım arkadaşlarına yardımcı oluyor.

Erick Pulgar’ın defansif yönünün bu kadar kuvvetli olmasındaki en büyük etken futbolcunun daha önceden bir savunma oyuncusu olması. Serie A’ya gelene kadar savunmada oynayan Şilili futbolcu, Bologna takımında bir orta saha oyuncusuna evrildi.

Dumanbetsitesi.com

Title – Galatasarayın Yeni Transferi Erick Pulgar Kimdir?

HandeHande