GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:38   Güncelleme : 29-12-2021 14:38

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Hasta yatağı hasta kişilerin sağlığını korumak, daha hızlı iyileşmelerini sağlamak için önemli bir adımdır. Hasta yatağı tamamen hastalar için tasarlanmıştır. Önemli hedef hastaların rahat etmesini sağlamaktır. Diğer hedefler ise hastaların iyileşmesine katkıda bulunmak, ek olarak gelecek olan hasarı önlemek, rahat hareket edebilmelerini sağlamaktır. Bu özellikler hasta yatağı ile mümkündür.

Aynı zamanda bazı hastalıklara yönelik olarak tasarlanmış özel yataklar da bulunur. Örnekle; bazı hastalıklarda bir bölgeye baskı olmaması istenir. Bu durumda yatakların o bölgelerinde gerekli ayarlamalar yapılarak hastalığın iyileştirilmesi sağlanır.

Hasta Yatağında Olmazsa Olmaz Üç Özellik

Hasta yataklarında olmazsa olmaz olan üç özellik; tekerlek özelliği, korumalık ve motor özelliğidir. Bu üç özellik sayesinde hastanın korunması sağlanırken sağlık durumunun da iyileşmesi hedeflenir. Özellikle korumalık sayesinde kişilerin yere düşme olasılığı ortadan kalkar ve olası hasarlara karşı korunmuş olurlar. Tekerlek özelliği kimi kişilere göre yanlıştır. Fakat tekerlekler sayesinde yatak kolay bir şekilde hareket ettirilir. Aynı zamanda tekerleklerde bulunan fren sayesinde yatak olduğu yere sabitlenir ve hasta her hareket ettiğinde yatak da hareket etmiş olmaz.

Motor, özellikle bazı yataklarda manuel olarak da olsa bulunur. Manuel olarak bulunması kişilerin yorulmasına sebebiyet verebilir ve pratik olmayabilir. Motor özellik sayesinde, tek tuşa basarak yatak alt kısmı, üst kısmı hareket ettirilebilir. Sizlerde bu özellikli yataklara sahip olmak için Hürriyet Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Hasta yatağını satın almak ve hasta yatağı kiralama işlemi yapmak kolay ve mümkündür. Oldukça zahmetli bir iş gibi gözükse de tek tuşla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz hasta yatağı belirlenmişse sitemiz üzerinden kolay bir şekilde alım işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra kargo ile sizlere gönderim sağlayabiliriz. Dilerseniz, mağazamıza gelerek yatakları detaylı bir şekilde inceleyip en uygunu seçebilirsiniz. Bu işlemde en önemli adım hastaya uygun olan yatağı seçmektir.

Her yatağın özelliği farklı olduğu için hastalara uygun olan yataklar da farklılık gösterir. Eğer sizlere, hastalara uygun olan yatakları bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek hastalığı belirtebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizlere en uygun olan yatağı bularak sizlerin rahat etmesini sağlıyoruz.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi Sağlıksız Bir İşlem midir?

Hasta yatağı kiralama işleminde kişiler, genel olarak temizlik konusunda şüpheci davranırlar. Fakat hasta yatağı kiralama işlemlerinden önce ve sonra firmamız tarafından yataklar mutlaka temizlenir, steril edilir. Hastaların sağlığı her zaman için göz önünde bulundurularak hareket edilir. Hasta yataklarını satarken de, kiralama işlemleri yaparken de her zaman için temizliği göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü temiz olmayan hasta yataklarında hastaların yatması onlara bakteri, enfeksiyon bulaşma riskini arttıracaktır.

Sizlerde hastalarınızın sağlığını korumak için kiralama, ömürlük hasta yataklarını satın alma gibi işlemlerinizin tümünü Hürriyet Medikal sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı