EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-12-2021 15:29   Güncelleme : 11-12-2021 15:29

Çeviri Portekizce

Çeviri Portekizce

Çeviri Portekizce

Dünyanın birçok yerinde yaygın olarak konuşulan Portekizce, başta Portekiz olmak üzere, Angola, Mozambik ve Brezilya'da da oldukça yaygın bir dildir. İnternetin gelişimi ile birlikte artan küresel ticarette Portekiz de büyük pay sahibidir. Bu yüzden Portekizce tercüme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Dünyada güney yarımkürede en fazla konuşulan dillerden biri olan Portekizce, dünyanın batı yarımküresinde en çok konuşulan üçüncü dildir. Avrupa Birliği'nin resmi dili olan Portekizce’yi günümüzde tüm dünya genelinde yaklaşık 273 milyon insan konuşmaktadır. Orta Çağ döneminde büyük bir sömürge gücü olan Portekiz devleti, kaşiflerini dünyanın dört bir yanına gönderen bir ülkeydi. Bu nedenle Portekizce de dünyanın her yerinde konuşulan bir dil haline geldi. Günümüzde Portekizce dili, Avrupa'dan Asya'ya ve Afrika'ya kadar birçok ülkede resmi dil olarak kullanılan, dünyanın en yaygın dillerinden biridir.

 

Çeviri Portekizce

 

Portekizce tercüme yaparken standart Portekizce temel alınır.Portekizce tercüme yapabilmek için Portekizce’yi bilmenin yanı sıra, Portekizce’deki kültürel ifadeleri ve bu dilin temel özelliklerini de bilmek gerekmektedir. Örneğin Portekizce’de noktalama işaretleri, büyük harf yazımı gibi diğer dillerden farklı olan birçok özellik bulunmaktadır. Portekizce’den Türkçe’ye çeviri yaparken, dilin yerelleştirilmesine önem verilmeli, kültürel farklılıklar göz önüne alınmalıdır. Çeviri Portekizce dilinden yapılırken öncelikle belgeyi veya metni anlamak çok önemlidir. Tıbbi veya hukuk çevirilerinde ise teknik uzmanlık gerektiğinden hem Portekizce bilen hem de bu alanlarda uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

 

Portekizce Lehçeleri

 

Portekizce’nin Brezilya’da bile birçok alt lehçesi mevcuttur. Bu yüzden günümüzde Portekizce tercüme yapılırken Portekizce’nin lehçeleri de göz önüne alınmalıdır. Örneğin Brezilya’dan gelen çeviri talepleri, Portekizce’nin temel lehçesi göz önüne alınarak yapılır. Profesyonel çeviri Portekizce dilinden yapılırken standart olarak tüm dünyada kullanılan resmi Portekizce dili temel alınır.

Çeviri taleplerinizde, hızlı, uygun fiyatlı, güvenilir ve kurumsal çözümler için OKEANOS TERCÜME sizlere çok yakın. Bütün dillerde profesyonel tercüman kadrosuyla, ister bireysel, isteseniz de kurumsal taleplerinizde, kısa sürede istediğiniz çözümü bulabilirsiniz. Bizlere dilerseniz web sitemiz üzerinden ulaşabilir, dilerseniz de 0212 221 45 21 kurumsal hattımız ile direk müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.