EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-12-2021 11:46   Güncelleme : 03-12-2021 11:46

Kanada’da Lise Eğitim Programları

Kanada’da Lise Eğitim Programları

Kanada’da Lise Eğitim Programları

Kanada’da Lise Eğitim Programları

Kanada tüm yaşamsal faaliyetleri ile örnek gösterilen ülkeler arasında yer almaktadır. En çok göç kabul eden ülkeler arasında yer alırken yaşanabilir en güvenli ve refah bir ülke olarak da gösterilmektedir. Eğitim sistemi de her alanda olduğu gibi avantaj dolu niteliklerle öğrencilere verilmektedir. Sınavsız Kanada lise eğitim programları ile öğrencileri geleceğe hazırlamaktadır. Özel lise veya devlet lisesi fark etmeksizin lise eğitimi sonrası sınavsız üniversite programlarına katılabilme avantajları bulunmaktadır. Aşağıda sizlere Kanada liseleri öne çıkan eşsiz avantajlarından bahsettik;

  • Yüksek lisans, doktora derecesine sahip sertifikalı öğretmenler tarafından eğitim,
  • Akredite ve kaliteli eğitim programları
  • Kanada veya Amerika’da en iyi üniversitelere yüksek kabul fırsatı
  • Eğitim ve barınma konusunda destek

Gibi daha birçok avantaj dolu eğitim içeriği bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca dersleri ile öğrencilere dünya ya hazırlamaktadır. Akademik programlar yanı sıra ders dışı etkinlikler ile öğrenciler arasında ki iletişimi güçlendirmektedir.

Lise Eğitimi Başvurusu

Kanada’nın benzersiz avantaj dolu eğitiminden yararlanmak için Kanada lise başvurusu yapmak gerekmektedir. Doğru lise tercihi yapmak hepsinin önündedir. Farklı şehirler de ve eyaletlerde özel ya da devlet birçok lise eğitim programı mevcuttur. Eğitimleri dilerseniz tek akademik dönem alabilir ya da lise eğitiminizi Kanada liselerinde tamamlayabilirsiniz.

Başvuru için pasaport ve transkript başta olmak üzere gerekli olan birkaç evrak daha bulunmaktadır. Kanada Kültür Merkezi danışmanları ile iletişim kurarak gerekli ön bilgiyi alabilir evrakları tamamladıktan sonra adınıza başvuru yapmalarını talep edebilirsiniz.

Lise Eğitim Programlarının Fiyatları Hakkında

Kanada da okumak düşünüldüğü kadar maliyetli bir durum değildir. Türkiye de ki özel okul maliyetleri ile aynı orandadır. Bu maliyetle yurt dışında bir devlet okulunda hem de sınavsız bir şekilde okumak kıyaslanamaz bir avantajdır. Ücretlendirmeler yalnızca Kanada Doları üzerinden yapıldığı için diğer kurlara nazaran daha uygun fiyat ortaya çıkmaktadır.

Bağlı olduğu eyalete ve bulunduğu şehre göre değişiklik gösteren fiyatlar Kanada Kültür Merkezi ile yapılan başvurularda yüksek oranda indirim fırsatı sunmaktadır. Detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.