EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-11-2021 15:31   Güncelleme : 24-11-2021 15:31

Açıklamalar peş peşe geldi: İşte masadaki son rakamlar.

Açıklamalar peş peşe geldi: İşte masadaki son rakamlar.

Açıklamalar peş peşe geldi: İşte masadaki son rakamlar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'Asgari ücret için vergi ayarı gelecek mi' sorusunu yanıtlarken, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Asgari ücrette destek ödemesinin bu yıl işveren hesabına değil direkt işçinin hesabına yapılacağını bildirdi..

TÜRK-İŞ: Türk-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücret önümüzdeki dönem hiç olmadığı kadar önemli. 45 senedir asgari ücreti konuşuyoruz. Bu sene 45 seneye bedel bir sene. Onun için toplumu tebessüm ettirecek, toplumu memnun edecek, bizim razı geleceğimiz bir tablo çıkarsa biz de altına imza atarız." dedi..

 

DİSK: Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonundan (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Bütün ücretlere 1.000 TL iyileştirme yapılmalıdır! Ücretlerin asgari ücret kadar kısmı için 1.000 TL tutarında vergi ve pirim indirimi sağlanmalıdır. 2022 yılında asgari ücreti en az net 5.200 TL olmalıdır." dedi..

MÜSİAD: MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, "2022 yılı için belirlenecek asgari ücret zammının, işveren üzerindeki asgari ücret vergi yüklerinin bir kısmı hafifletilerek mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı..