EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-11-2021 17:46   Güncelleme : 17-11-2021 17:46

PERKOTEK ŞİFRELİ KAPI SİSTEMLERİ

PERKOTEK ŞİFRELİ KAPI SİSTEMLERİ

 

Şifreli kapı sistemleri kullanılan bölgede güvenlik düzeyini arttırmak ve giriş çıkış kontrolü sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Kullanım alanı çok geniş olan bu sistemler orta ve yüksek güvenlikli kapılarda tercih edilmektedir. Firmalarda kontrol altına alınmak istenen tüm noktalarda kullanılan kapı sistemleri ile güvenliği de sağlayabilirsiniz.

Şifreli Kapı Kilit Sistemi avantajları

  •  Belirlenen şifre ile geçiş hakkına sahip olan kişiler için kolay geçiş ve yüksek güvenlik sağlama amacı vardır.

 

  • İş yükünü ve zaman kaybını azaltmaktadır.

 

  • Çalışan takibi yapılan firmalarda kart kaybolma unutma gibi durumları ortadan kaldırarak aksamaları engeller.

 

Şifreli Kapı Kilidi ile kişi sayısının bir önemi olmadığından kontrollü bir takip sistemine olanak sağlayarak geçişlerin seri bir şekilde devamını sağlar.

 

  • Personel devam kontrol sistemleri ile bağlantılı olarak çalışabilir ve istenilen bilgiye kolayca ulaşılabilir.

 

  • Yetkisi olmayanların giriş çıkışlarının bu sayede engellenmesi de Şifreli Kapı Sistemlerinin sağladığı avantajların başında gelmektedir.

 

Şifreli kapı kullanım alanları

Turnikeli geçiş sistemleri apartman girişleri güvenlik nedeniyle sunucu odaları ameliyathane girişleri gibi her kapıda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Access panel sistemleri le bağlantılı olarak online ya da offline olarak kullanılabilir.

 

Online Şifreli Kapı Sistemleri

Online sistemle çalışan kartlı sistemler şifre girildikten sonra kişinin kayıtlı olduğu veri tabanındaki bilgilere göre geçişe onay verir. Online sistemler ile kişilerin nerelerden geçiş nerelerden geçemeyeceğine hangi saat dilimlerinde geçiş yapabileceği tek tek belirlenebilir. Sürekli olarak çalışan bir bilgisayara ihtiyaç duyulan online sistemler ile istenilen her rapor hazırlanabilir. Sistem kurulan bilgisayarda herhangi bir sorun olması durumunda cihaz geçişe izin vermez ve rapor oluşturmaz.

Offline Şifreli Kapı Sistemleri

Offline olarak çalışan Şifreli Kilit sistemleri şifre bilgilerini kendi veri tabanında tutarak bir bilgisayar veya bağlantıya gerek duymadan çalışır. Burada cihazlar stand ve alone özelliği ile çalışır. Tüm bilgileri kendi hafızasında tutan bu sistemler şifre girildikten sonra kendisinde kayıtlı olan bilgiyle uyuşmadığı tekdirde geçişe onay vermez. İstenildiği durumlarda bilgisayar ile bağlantı kurularak rapor alınabilir.

 

Cihazın üzerinde bulunan LED geçen kişilerin kaç defa geçiş yaptığını, sayısını ne kadar uyarı verdiğini üst arama dedektöründe bulunan panel sayesinde tespit edebilir ve görebilirsiniz.

Metal arama dedektörleri kapı tipi metal arama dedektörleri, x ray cihazı, el dedektör olarak üç ana başlıkta toplanmaktadır. Güvenlik görevlerin şüphelendiği durumlarda el dedektör ile arama yaparak üzerinde bulunan kesici maddeleri ve eşyaların tespit etmesini sağlar.

El dedektörü ise üst arama dedektöründen geçen kişinin üst taraması için kullanılır.

X Ray ve üst arama dedektörleri türlerine göre değişiklik göstermektedir piyasa da bulunan ürünlerden daha uygun ve daha dayanıklıdır. Bu sebeple tercih ve talep edilen ürünler arasına girmektedir. X ray ve üst arama dedektörleri ve el dedektörleri PERKOTEK firmamızdan temin edebilirsiniz. Sizde giriş çıkışları kontrol altına almak istiyorsanız. Güvenlik ve sistem açısından böyle bir ürün alımı gerçekleştirmek isterseniz ürünlerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.

X ray ve üst arama dedektörleri ve el dedektörleri almaktan geç kalmayınız iş yerinize uygun kurulacak alanlara göre ürünlerimizi perkotek.com adresinde inceleme yapabilir ve 0850 811 800 PERKOTEK firmamızda deneyimli satış müdürlerimiz ve sistem destek personelleri ile iletişime geçerek bilgi alarak ürünleri temin edebilirsiniz.